+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Şifalı Bitkiler Forumunda çubuk Tarçının Yan Etkileri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  çubuk Tarçının Yan Etkileri
  Arkadaşlar sizce çubuk tarçının yan etkileri nelerdir bana kısaca açıklar mısınız? 2. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  Çubuk Tarçının Yan Etkileri Nelerdir

  Yan Etkileri:


  Tarçın kabuğunun malum 1 yan tesiri yoktur amma tarçın eter yağının tarife uygun kullanılması gereklidir . Aksi halde terleme , kalp çarpıntısı vede ishal(diyare) e sebep meydana gelebilir .

  40 gün boyunca her gün birkaç gram tarçın verilen şeker hastalarının kanındaki şeker düzeyinin , kontrol grubuna göre yüzde 20 oranında daha düşük olduğu tespit edildi . Tarçın verilen hastaların bazılarda , Şeker Hastalığı(diabet) nın emare lerinin tamamen yok olduğu kaydedildi . İlim adamları , emare lerin tarçın Tedavi(iyileştirme) si kesildikten sonra yeniden ortaya çıktığını söylediler .

  Anderson , MHCP maddesinin sadece kandaki şeker düzeyini değil , kandaki yağ vede kolesterol miktarını da düşürdüğünü anlatım etti .

  İlim adamları , şeker hastalarına günde 6 gram kadar çekilmiş tarçını yemeklere karıştırmayı önerdi .

  2 . tip Şeker Hastalığı(diabet) nda , beden ensülin hormonunu yeterli miktarda üretiyor , amma bu hormona tepki vermiyor vede kandaki aşırı şeker miktarını almayarak kanda bırakıyor .

 3. Fatma
  Administrator
  Tarçını herhangi bir yan etkisi yok, ama çok sık kullanmamak gerekir. Çünkü kan şekerini düşürüyor. Buda baş dönmesine ve halsizliğe neden olur. 2-3 günde bir, bir fincan tarçın çayı sağlık için faydalı olacaktır.
+ Yorum Gönder