+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Şifalı Bitkiler Forumunda Iltihap Söktürücü Bitkisel çaylar Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Iltihap Söktürücü Bitkisel çaylar
  İltihap söktürücü bitkisel çaylar nelerdir

  Arkadaşlar sizce iltihap söktürücü bitkisel çaylar nelerdir kısaca açıklar mısınız? 2. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  Iltihap Söktürücü Bitkisel çaylar Nelerdir

  •Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı aslanpençesi katılıp demlenmedi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülüp günde iki kez, sabah ve akşam olmak üzerer birer çay fincanı içilir.

  • Bir çay fincanı kaynar suyun içine bir çay kaşığı ada çayı katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülüp günde iki kez, sabah ve akşam olmak üzerer birer çay fincanı içilir.

  • Bir çay fincanı kaynar suyun içine bir çay kaşığı anason katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülüp günde iki kez, sabah ve akşam olmak üzerer birer çay fincanı içilir.

  • Bir litre suyun içine, ince kıyılmış bir avuç san yonca katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek günde iki kez sabah kahvaltılarından yarım saat önce ve akşamlan yatmadan önce içilmelidir.

  • Bir litre suyun içine, ince kıyılmış bir avuç labada katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek günde iki kez sabah kahvaltılarından yarım saat Önce ve akşamlan yatmadan önce içilmelidir.

  • Havanda dövülerek toz haline getirilmiş olan bir çay kaşı*ğı mersin ağacı tohumu bir çay fincanı kaynar suyun içine katı*lıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde iki kez, sabah kahvaltılarından yarım saat önce ve akşamlan yatmadan Önce içilmelidir.

  • Bir çay fincanı kaynar suyun içine bir çay kaşığı papatya katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülüp günde iki kez, sabah ve akşam olmak üzerer birer çay fincanı içilir.

  • Bir miktar taze tere otu yıkanıp, temizlendikten sonra nemli halde mikserden geçirilip bir tülbent yardımıyla sıkılıp elde edilen özsuyu bir kahve fincanı suyun içine beş damla damlatılarak günde üç Öğün kullanılır.

  • Bir miktar semiz otu yıkanıp, temizlendikten sonra nemli halde mikserden geçirilip bir tülbent yardımıyla sıkılıp elde edilen Özsuyu bir kahve fincanı suyun içine beş damla damlatılarak günde üç Öğün içilir.

  • Bir litre suyun içine, ince kıyılmış bir avuç fesleğen katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek günde iki kez sabah ve akşam olmak üzere vajinal lavman yapılır.

  • Bir litre suyun içine, ince kıyılmış bir avuç meşe kabuğu katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek günde iki kez sabah ve akşam olmak üzere vajinal lavman yapılır.

  • Bir litre suyun içine, ince kıyılmış bir avuç lahana yapra*ğı katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek günde iki kez sa*bah ve akşam olmak üzere vajinal lavman yapılır

 3. Fatma
  Administrator
  Ada çayı hem iltihabı atar hemde vücuda rahatlık verir. Ayrıca diş eti rahatsızlığında da ada çayı oldukça faydalıdır. Diş eti için kullanacaksanız demlediğiniz ada çayı ile günde 2-3 kere gargara yapın.
+ Yorum Gönder