+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Şifalı Bitkiler Forumunda Dirsek Ağrısına Iyi Gelen Bitki Hangisidir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Dirsek Ağrısına Iyi Gelen Bitki Hangisidir
  Arkadaşlar sizce hangi bitkiler dirsek ağrısına iyi gelir kısaca açıklar mısınız? 2. Ebru
  Devamlı Üye

  Dirsek Ağrısına Iyi Gelen Bitki Hakkında Kısaca Bilgi

  Eklemler (diz, dirsek, kol, bacaklar): Kafur ağrı kesici olarak romatizmal şikayetlerde etkilidir. Ancak bu kesinlikle dahilen alınmaz çünkü zehirlidir, haricen sürülür. 3 tablet kafur, 250 gr saf alkol içinde eritilir. Ağrıyan yere ve civarına diz, dirsek, kol ve bacakların eklem yerlerine sürülür.
  Prof. Dr. Kaj Winther, dirsek ağrıları yaşayan hastalar için bitkisel kuşburnu tozu olan Litozin’in önemli bir seçenek olduğunu belirtiyor. Bu durumlarda kuşburnunun çayının faydalı olabileceğini, ancak eklem ağrısında çayının iyileştirici etki göstermediğini belirtiyor. Çünkü kuşburnu ısıtıldığı zaman etkinliği ve protein yapısı kayboluyor. Soğuk suda ise özü çıkmıyor. Prof. Dr. Kaj Winther, kuşburnunun toz halinde kullanımını Danimarkalı çiftçi Erik Hansen’den öğrenmiş. Arazisine kuşburnu eken Hansen, beklediğinden fazla ürün alınca bunları bozulmasın diye değirmenden geçirmiş ve dondurup saklamış. Ürünlerin bir kısmını da komşularına dağıtmış. Toz halindeki kuşburnu meyvesinin kabuğunu ve çekirdeğini tüketmeye başlayan herkes üç-dört ay içinde kendini daha sağlıklı hissetmeye başlamış. Ve o kış hiç bel ya da bacak ağrısı çekmemişler. Kaj Winther, kuşburnunun tedavi edici etkisine yönelik araştırmalar yapmış ve GOPO maddesinin antienflamatuar (iltihabı giderici) etkisinden dolayı eklem ağrıları üzerinde olumlu etki yaptığını tespit etmiş.

 3. Fatma
  Administrator
  Brokolide olan bir madde eklem ağrılarına iyi gelir. Yapılan deneyler sonucunda eklem ağrılarına iyi geldiği bilimsel olarak kanıtlandı. Brokolide bulunan sülfürafan halen araştırılıyor. En son kıkırdak üzerinde deneyler yapılıyordu.
+ Yorum Gönder