+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Şifalı Bitkiler Forumunda Anason Neye Iyi Gelir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Anason Neye Iyi Gelir
  Arkadaşlar sizce anason nelere iyi gelir bana kısaca açıklar mısınız?

 2. SuSKuN bELa
  Devamlı Üye

  Anason Çayının yararları

  Gazı olan bebeklere verilen anason çayının ne kadar faydalı olduğunu biliyor muydunuz melekler ? İşte bebeklerden başka yetişkinlere de tavsiye edilen anason çayının faydaları hakkında bilgiler
  Midenin hareketini ve ifrazını artırır, böylece hazmı kolaylaştırır. Tiksinme ve iştahsızlığı gidedir. Taze çocuklar sütten kesilirken yemeklere alışamaz, bunlara yemek üzerine anason çayı vererek hazım yolları kuvvetlendirilir ve yemeğe alıştırılırlar Mide ve barsakta bol gaz söktürür, ishali durdudur Gazdan ileri gelen (bilhassa çocuklarda) karın ağrısını geçirir Çocuk çok taze ise anne anason içmek suretile, sütü ile çocuğa kâfi miktar geçer ve onun gazını azaltır. Mide Barsak spazmını giderir ve kusmaları önler.

  HANIMLARDA ÇOK FAYDALIDIR:
  Emziklilerde süt miktarı artırır. Genç kızlarda göğüslerin gelişmesini, orta yaşlılarda ise göğüslerin dolgunluğunu temin eder. Hamilelik devresindeki kusmaları azaltır. Ay halinin normal zamanda ve sürede olmasını sağlar.

  SİNİR VE KALP İÇİN DE FAYDALIDIR :
  Sinir krizlerini, sinir yorgunluğunu, migreni, bilhassa beyin yorgunluğunu giderir. Akşamları iyi uyku verir. Kalbi kuvvetlendirir, kan dolaşımını artırır, kalp çarpıntısını ve yalancı göğüs anjinini geçirir.

  DİĞER FAYDALARI:
  Bol idrar söktürür, vücuttaki suyu bollaştırır. Erkek ve kadında cinsel arzuyu artırır. Astım, bronşit ve öksürükte de çok fayda verir. Bronşları boşalır, rahat nefes aldırır.
 3. Fatma
  Administrator
  anasonun bilinen en etkili özeliği uyku düzenini düzeltmesidir. Özelikle çocuklarda anason çayı kullanılır. Anasonu kışın öksürük ve boğaz ağrısı için güvenle kullanabilirsiniz.
+ Yorum Gönder