+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Şifalı Bitkiler Forumunda Soda Neye Iyi Gelir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Soda Neye Iyi Gelir
  Arkadaşlar ben fazlasıyla soda tüketiyorum sizce neye iyi gelir bana kısaca açıklar mısınız? 2. SuSKuN bELa
  Devamlı Üye

  Maden suyunun faydaları yararları Nelerdir

  Her yaştaki bireyin günlük kalsiyum gereksiniminin karşılanmasında takviye olarak düşünülebilir. Böylece güçlü kemik yapısının oluşması ve korunmasını sağlar.
  Büyüme çağında, hamilelikte ve yaşlılıkta artan mineral ihtiyacının (magnezyum, kalsiyum, flor ve sodyum gibi) karşılanması, gerektiği kadar kullanılarak sağlanabilir.
  Sağlıklı bireylerde, içerdiği sülfat ve bikarbonat iyonları sayesinde sindirim sistemi (mide ve bağırsaklar) ve boşaltım sistemi (böbrekler ve idrar yolları) fonksiyonlarını destekler (maden suyunun önerilen miktardan fazla tüketilmemesi şartıyla geçerlidir).
  Cildin gerekli olan su ve mineral ihtiyacını da karşılayarak cilde gergin, pürüzsüz ve canlı bir görünüm kazandırılmasına yardımcıdır.
  Solunum, idrar ve terleme ile oluşan su ve mineral kaybının karşılanmasında, ölçüsü kadar kullanılabilir.
  Bikarbonat içeriğinin yüksek olması ise, asit fazlalığı, yanma ve ekşime ile seyreden mide hastalıklarında mide asidi fazlalılığını baskılayıcıdır.
  Özellikle yaz aylarında sıcaklığın artmasıyla birlikte asitli içecek tüketme ihtiyacı daha çok hissedilir. Boyalı, katkı maddeli içecekler yerine maden suları tercih edilebilir. Son dönemde meyveli çeşitleri de piyasada bulunmaktadır. Fakat bunların kalorileri de dikkate alınarak tüketilmesinde fayda vardır.

 3. Dilan
  Devamlı Üye
  Soda Neye Iyi Gelir Hakkında Bilgi

  Maden sularının sindirim sistemi üzerindeki olumlu etkileri ise, artık herkes tarafından biliniyor. Kabızlık sorunlarına da iyi gelen maden suyu, düzenli tüketildiğinde cilde canlıve pürüzsüz bir görünüm kazandırıyor. Cilt sağlığı, bol sıvı tüketimiyle mümkündür. Maden suyu cildi gerginleştirir, canlı bir görünüm verir. Sadece içildiğinde değil, cilde sürüldüğünde de canlandırıcı etkisi kısa sürede hissedilir. Selülitlere karşı maden suyunun önemi de, son yıllarda daha fazla vurgulanmakta. Maden suyunun içeriğindeki magnezyum, selülit oluşumunu engelliyor ve oluşmuş selülitlerin iyileşmesini hızlandırıyor.Maden suyu kan basıncını düzenliyor


 4. Fatma
  Administrator
  Maden suyu bol mineral içeren bir içecektir. Su niyetine bile tüketebilirsiniz. Ayrıca gazı kaçmış olan maden suyu ile yüzünüze tonik yaparsanız pürüzsüz bir cilde sahip olursunuz.

+ Yorum Gönder