+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Şifalı Bitkiler Forumunda Yeşil soğan ve arpacık soğanın sağlığa faydaları nelerdir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Yeşil soğan ve arpacık soğanın sağlığa faydaları nelerdir
  Arkadaşlar bana eşil soğan ve arpacık soğanın sağlığa faydaları hakkında bilgi verir misiniz? 2. SuskuN PrenS
  Devamlı Üye

  Yeşil soğan ve arpacık soğanın sağlığa faydaları nelerdir hakkında bilgi


  Yeşil soğan ve arpacık soğan adeta birer vitamin ve mineral deposu. Yeşil soğan A, B ve C vitaminlerini barındırır. Ayrıca kemikleri sağlıklı kılan ve kemik erimesiyle mücadelede önem taşıyan K vitamini de içerir. Arpacık soğan da A ve C vitaminleri için mükemmel bir kaynak. Demir, kalsiyum ve potasyum yeşil soğan ve arpacık soğanda bulunan birçok mineralden bir kaçıdır.

 3. Zühre
  Devamlı Üye
  Soğanın Faydaları

  Yeşil soğan ve arpacık soğan.jpgTürk mutfağının vazgeçilmezidir kuru soğan. Salatalara, yemeklere muhteşem bir lezzet katan kuru soğanın faydaları saymakla bitmez, antibiyotik ve ağrı kesici özelliğe sahip olan soğan bedenin direncini artırır ve kuvvet verir. Vücudun yorgunluğunu giderir ve ayrıca zihin yorgunluğuna da iyi gelmektedir. Aman soğan deyip geçmeyin sakın çünkü soğan yüksek tansiyonu düşürüyor ve ayrıca damar tıkanıklığını önlüyor. Böbrek ağrılarını gideren soğan bedende bulunan zararlı maddeleri bedenden uzaklaştırmaktadır
 4. Fatma
  Administrator
  Soğan en ucuz şifa deposudur. Kemikleri güçlendirir. Vücut direncini artırır. Karaciğeri sağlıklı bir şekilde çalışmasına yardımcı olur.

+ Yorum Gönder