+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Şifalı Bitkiler Forumunda Havuç suyunun faydaları nelerdir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Havuç suyunun faydaları nelerdir
  Arkadaşlar ben havuçtan çok havuç suyunu tüketiyorum faydalarında bir kaç tanesini yazar mısınız? 2. SuskuN PrenS
  Devamlı Üye

  Havuç suyunun faydaları hakkında bilgi

  Kan kaybında veya kansızlıkta suratla kan yapar.
  Mide ve bağırsak kanamalarında çok faydalıdır.
  Havuç, A vitamini ve bol minerali ile karaciğerin kendi,kendini tamir etmesini sağlayarak, kuvvetlendirir. Billhassa enginar ile birlikte yenirse, karaciğerden ileri gelen sarılığı giderir. Safra miktarını ve akışını artırır.

  havu-.jpg


  Pekliği giderir.Bunun için öğle ve akşam yemeklerde salatası yenmelidir.
  Bağırsakları tedavi eder. Yara ve iltihaplarının iyileşmesine yardım eder.
  İshallerde, özellikle küçük çocuklarda sık,sık görülen ishallerde faydalıdır. Bunun için 0,5 kg. havuç ince rendelenir ve bir litre suda havuç yumşayıncaya kadar kaynatılır. Sonra süzülür ve çıkan su bir litreye tamamlanır birazda tuz koyup tekrar bir miktar daha kaynatılır. Soğuyunca buzdolabında saklanır. Her seferinde çocuğun yiyeceği kadar ısıtılıp, üzerine 2-3 damla liman damlatılarak yedirilmeli ve her gün yenisi hazırlanmalıdır.
  Kemik gelişmesi yavaş, dişleri çok çürüyen cılız çocuklara ve ruhi yorgunluk içinde olanlara havuç veya havuç suyu, çok fayda verir.
  Havuç suyu, kanı temizler. Vucuttaki üre asidi, ürat tuzları ve benzeri yorgunluk maddelerini, idrarla dışarı atarak, romatizma,mafsallarda ürat birikmesi, kum ve taşda çok fayda verir.
  Havuç bol A vitamini ile gözlerin görmesini artırır, her türlü hücrelerin çalışmasını ve yenilenmesini sağlar. Cilde temizlik ve pembelik verir. Havuç ihtiyarlamayı geciktirir.

 3. Fatma
  Administrator
  Havuç A vitamini deposudur, A vitamini göz sağlığı için çok iyidir. Havuçu hem çiğ hem haşlanmış hemde turşu olarak kullanıyoruz. Ama faydalı olan çiğ olanıdır.
+ Yorum Gönder