+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Şifalı Bitkiler Forumunda At Kestanesinin Yararları Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Zeyneb
  Bayan Üye

  At Kestanesinin Yararları
  At Kestanesinin Yararları Nelerdir
  Atkestanesi, özellikle krem, merhem, tentür, jel kıvamına getirilerek cilde sürülerek kullanımında, cildin sivilcesiz, pürüzsüz bir görünüm almasına, varis olan bölgelere sürüldüğünde varisin öncelikle ağrılarının geçmesinde akabinde görüntü olarak ortadan kalkmasına, antioksidan yönüyle damar hastalıklarına, hemoroit rahatsızlığına (basur), ödemlerin yok olmasına fayda sağlar.

  Özellikle bayanların cildindeki kırışıklıklardan kurtulmak için botox etkili kremlerin özünde atkestanesi vardır. Bunun yanında yaz mevsiminde güneşin zararlı ışınlarına maruz kalan cildinizde oluşan kahverengi güneş lekelerine karşı son derece faydalı olan atkestanesi kremi kozmetik sanayinin kırışıklıların düşmanı olarak gördüğü en başarılı ürünlerindendir.

 2. Fatma
  Administrator

  Tabii olarak Balkanlar ve Kafkasya’da yetişir. Gerek yol kenarlarında, gerek parklarda bir süs ağacı olarak bütün Türkiye’de yetiştirilmektedir. Kestane tohumunu andıran iri, parlak ve koyu kahverengi tohumu yenmezse de besin değeri yüksek olduğundan Avrupa’da hayvan yemi olarak kullanılır.
+ Yorum Gönder