+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Şifalı Bitkiler Forumunda Buğday Yağının Faydaları Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Fatma
  Administrator

  Buğday Yağının Faydaları
  Buğday Yağının Cilde Faydaları


  Buğday yağı bir çok kadının güzellik sırrıdır. Buğday yağını kullanırken soğuk pres olmasına dikkat edin. Şimdi işinize çok yarayacak bir maske tarifi vereceğim. Malzemelerine kolaylıkla ulaşabileceğiniz bir maske


  Buğday Yağının Cilde Faydaları.jpg


  Öncelikle yarım kiviyi rendenin küçük tarafıyla küçük küçük rendeliyoruz. içine bir çay kaşığı kadar bal ekliyoruz son olarakta yarım çay kaşığı kadarda buğday yağını ekleyip iyice karıştırıyoruz. Maskeyi haftada bir kere ve gece uyumadan önce yüzümüze özelikle göz altlarına uyguluyoruz. 4 hafta sonra gözle görülür değişimler farkedeceksiniz. 2. Fatma
  Administrator

  Buğday Yağının Faydaları Ve Kullanımı


  buğday yağının faydaları : Hücre yenileyicidir. Kabızlığı önler. Saç için kepek oluşumunu engeller. Bağırsakların düzenli çalışmasını sağlar. Saça güç, parlaklık ve yumuşaklık kazandırır. Yüzün ve vücudun E vitamini ihtiyacını karşılar.

  buğday yağı neye iyi gelir : Ayrıca hassas ve yıpranmış saçlar için faydalıdır. Beyni ve gözü kuvvetlendirir. Zihin yorgunluğuna iyi gelir ve sinirleri yatıştırır.

  buğday yağı cilde faydaları : Cilt lekeleri, güneş lekeleri ve doğum lekelerini gidermeye yardımcı olur. Cilde güzellik verir. Cildi besler, pürüzsüzleştirir ve kilo kaybı sorunlarına karşı güvenle uygulanır.

  buğday yağı nasıl kullanılır : günlük 1 çay kaşığı kullanılır. Haricen; saç için friksiyon, cilt için masaj şeklinde uygulanır. Selülit için, yarık yara ve diğer cilt problemlerinde etkili olarak kullanılabilir. Cildin nemli olmasını, yaşlılık etkilerinden korunma aşamasında ve kırışıklık giderilmesi gibi cilt sorunlarında tüketilmeli buğday yağının çok olumlu etkileri bulunur.

  buğday yağı saça faydaları : buğday yağı kürü Saçlarınıza da iyi gelir. Saçları yumuşak ve parlak yapar. Buğdayın içerisindeki proteinler, saçın dış etkenlere daha dayanıklı olmasını sağlayan bir koruyucu tabaka oluşturur. Bundan dolayıdır ki pek çok saç bakım ürününün içerisinde buğday yağı bulunur. Sağlık için, darı özü, B vitamini ve L-Cystin proteini ile karıştırılmış buğday yağı kapsüllerinden alın (eczanelerde bulunur). Bunlar saç dökülmesi ve diğer saç problemlerine iyi gelecektir.
+ Yorum Gönder