+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Şifalı Bitkiler Forumunda Anne Sütünü Azaltan Bitkiler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Fatma
  Administrator

  Anne Sütünü Azaltan Bitkiler








  Anne Sütünü Azaltan Bitkiler

  anne-s-t-n-azaltan-bitkiler.jpg


  Nane
  Maydanoz
  Nışasta unu
  Adaçayı
  Şeker kamışı
  Ararot
  Arpa ve arpa unundan yapılmış besinler
  Şalgam
  Mısır
  Salamurası yapılmış besinler
  Aşırı tuz tüketimi
  Turşusu yapılmış besinler
  Sirke ve limon suyunun fazlaca kullanılması
  1) Adaçayı hamile bayanların ve emziren anne adaylarının kesin olarak uzak durması gereken bir bitkidir. Tüp bebek veya aşılama yöntemi uygulanacak olan bayanların adaçayından uzak durmaları gerekir. Çocuk yapmaya karar vermiş olan eşler adaçayı tüketmemelidirler. Bu kural sadece kadınlar için değil, aynı zamanda erkekler için de geçerlidir. Adaçayı içme alışkanlığı olan erkeklerin sperm sayıları azalır.

  2) Epilepsi hastalarının da kesin olarak adaçayından uzak durması gerekir.

  3) Hamile bayanların, bebek yapmayı düşünen kadınların, bebeklerini emziren annelerin, bu dönemlerde nane tüketmemelerini öneririm.

  4) Anne sütünün azalmasının arkasında tiroidin normal çalışmaması yatabilir. Arka arkaya doğum yapmış kadınlarda sık görülen bir rahatsızlık da tiroid hormon dengesizliğinin gelişmesidir. Emziren annelerin sütlerinin azalmasının sebebi, tiroid bezinin sağlıklı çalışmaması da olabilir. Mutlaka hekimilerine danışmaları gerekir. Çünkü anne sütü üzerinden bebeğin alacağı iyot çok önemlidir. Bebeğin beyin gelişimi iyota doğrudan bağlıdır. Unutmamalıdır ki, emziren annenin tiroid bezinin dengeli ve sağlıklı çalışması çok çok önemlidir. İyot, tiroid bezinin sağlıklı çalışmasında birinci derecede önemlidir. Mutlaka, hekiminize danışınız.







 2. BANGÜ
  Bayan Üye





  anne sütünü etkileyen bu besinlerden uzak durulması gerektiği gibi strestende uzak durmak gerekir çünkü psikolojik sıkıntılarda anne sütünü etkilemektedir




+ Yorum Gönder