+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Şifalı Bitkiler Forumunda Karaciğer Yağlanması Yardımcı Kür Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Fatma
  Administrator

  Karaciğer Yağlanması Yardımcı Kür
  Karaciğer Yağlanması Yardımcı Kür

  1. DOĞAL BİTKİ: Maydanoz Limon Doğal Bitki (sabah)
  15–16 dal maydanozu saplarıyla beraber elinizle parçalayıp blendırın içine atınız. Üzerine iki yemek kaşığı limon suyu sıkıp yarım su bardağından biraz fazla su ilave ediniz yaklaşık 2 dakika blendırdan geçiriniz. Sabah kahvaltısından 15 dakika önce tamamını içiniz. Bu doğal bitkiye 15 gün boyunca devam ediniz. 5 gün ara verip tekrar 15 gün aynı şekilde uygulayınız.
  Maydanoz-limon doğal bitkinizi ramazanda sahurdan 15 dk önce uygulanmalıdır.

  Karaciğer Yağlanması.jpg

  2.Doğal bitki(1. Doğal bitkiyle beraber uygulanacak)
  Kaynamakta olan bir su bardağı klorsuz suya bir tatlı kaşığı (yaklaşık iki gram) Lavanta bitkisinden ilave ediniz ve on beş dakika kısık ateşte ağzı kapalı olarak kaynatınız. Kaynatma işlemi tamamlandıktan sonra sıcakken süzünüz. On beş gün boyunca her gün akşam yemeklerinden en az iki saat sonra ılık olarak bir çay bardağı içiniz. Her kullanımda taze olarak hazırlanması şarttır. Bir gün önce arta kalan miktarı kullanmayınız. Hiçbir şekilde damak tadına uygun olsun diye, içerisine şeker veya benzeri katkı maddesi ilave etmeyiniz. On beş günlük ilk doğal bitki tamamlandıktan sonra 3. Doğal bitkinize geçiniz.

  3.Doğal bitki(ikinci doğal bitki bittikten sonra uygulanacak)
  Kaynamış olan bir bardak (150-200 ml) klorsuz suyun içerisine 1 tatlı kaşığı kurt pençesi atınız. 5 dakika bekletiniz. 5. dakikadan sonra süzünüz. Ilıyınca akşam yemeğinden en erken iki saat sonra içiniz. Bu uygulamaya 1 ay boyunca devam ediniz. Her defasında taze olarak hazırlanmak zorundadır. Hiçbir şekilde damak tadına uygun olsun diye, içerisine şeker veya benzeri bir katkı maddesi ilave etmeyiniz.

  İlk etapta 3 kür peş peşe uygulanması gerekmektedir. Sonra ki dönemlerde şikayetin seyrine göre dönem dönem uygulanabilir. 2. BANGÜ
  Bayan Üye

  Karaciğer vucudun en büyük organidir ve hastalik olasiliğinda tehlikeli durumlara ulaşabilir bitkisel kürlerde limon maydonoz kürüde karaciğer için çok önemlidir
+ Yorum Gönder