+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Şifalı Bitkiler Forumunda Prostat iltihabı için bitki önerileri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Fatma
  Administrator

  Prostat iltihabı için bitki önerileri
  Prostat iltihabı için doğal yöntem

  Yaklaşık yarım litre kaynamakta olan klorsuz suyun içine 200-250 gr brokoliyi atınız. Kısık ateşte ağzı kapalı olarak en fazla 5 dakika haşlayınız. Ilıdıktan sonra süzüp ayırınız. Üçte birini sabah, üçte birini öğlen ve son kalan üçte birini de akşam aç karnına içiniz. Brokoli suyunu içtikten sonra yirmi dakika hiçbir şey yiyip içmeyiniz (su hariç). Eğer çalışıyorsanız, yarısını sabah, diğer yarısını da akşam aç karnına içebilirsiniz. Bu doğal bitkiyi 7 gün uygulayıp 3 gün ara veriniz. Aynı şekilde 7 gün daha uygulayarak doğal bitkinizi sonlandırınız.

  Prostat iltihabı için doğal yöntem.jpg

  2.DOĞAL BİTKİ: (Birinci doğal bitkinizi tamamladıktan sonra ikinci doğal bitkinize başlayınız.)
  Kaynamış olan bir bardak (150-200ml) klorsuz suyun içine bir tatlı kaşığı karabaş otu, bir tatlı kaşığı oğul otu aynı anda atınız ve 7 dakika bekletiniz. 7. dakikadan sonra süzün. Ilıyınca her gün akşam yemeğinden en erken iki saat sonra içiniz. Hiçbir şekilde damak tadına uygun olsun diye içerisine şeker veya benzeri bir katkı maddesi ilave etmeyiniz. Her defasında taze hazırlanması şarttır.

  DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER: Alkol, baharat, acılı gıdalar, kahve çeşitleri (Nescafe, Türk Kahvesi gibi) ve asitli içecekler tüketilmemelidir.
  İlk etapta 3 kür peşpeşe uygulanması gerekmektedir. Sonra ki dönemlerde şikayetin seyrine göre dönem dönem uygulanabilir. 2. BANGÜ
  Bayan Üye

  prostat gibi erkeklere has olan bu hastalıkların tedavisinde brokoli çok önerilen bir bitkidir yemeğinin yanı sıra şifalı bir tedavi bitkisi olarakta bilinmektedir
+ Yorum Gönder