+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Şifalı Bitkiler Forumunda Vertigo İçin Doğal Kür Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Fatma
  Administrator

  Vertigo İçin Doğal Kür
  Vertigo İçin Doğal Bitkiler

  Soğan-Testeredişli Aslanpençesi-Çobançantası

  Soğan Kürü;
  Kaynamakta olan bir buçuk su bardağı klorsuz suyun içerisine ince kabuğu soyulmuş orta boy bir kuru soğanı dörde bölüp atınız. Beş dakika ağzı kapalı olarak kısık ateşte kaynatınız. Beş dakika tamamlandıktan sonra ocaktan alınız ve ılımaya bırakınız. Ilıdıktan sonra süzünüz ve on beş gün boyunca aç karnına günde iki kez içiniz (öğleden evvel ve öğleden sonra). Eğer çalışıyorsanız bu doğal bitkiyi akşam yemeğinden önce ve akşam yatarken uygulayabilirsiniz.

  Vertigo İçin Doğal Bitkiler.jpg

  Dikkat: Her defasında taze hazırlanmalıdır. Kullanılacak olan kuru soğan, pazarlarda satılan açık kahverengi kabuklu yemeklik soğandır. Özellikle bembeyaz soğan aramaya gerek yoktur. Beyaz, kırmızı ve mor soğan kullanılmamalıdır.

  Soğuk olarak veya beklemiş haşlama suyu içilmemelidir.

  Testeredişli Aslanpençesi (soğan kürü tamamladıktan sonra uygulanır);
  Kaynamaktan olan bir bardak (150-200 ml) klorsuz suyun içerisine 4-5 gr Alchimilla vulgaris bitkisi atınız ve 6 dakika ağzı kapalı olarak kısık ateşte demleyiniz 6. dakikadan sonra ocaktan alınız ve süzerek ılımaya bırakınız. Bir ay boyunca günde iki defa bir su bardağı içiniz. İlkini kahvaltıdan iki saat sonra ikincisini ise akşam yemeğinden en erken iki saat sonra içiniz. Her defasında taze hazırlanması şarttır. Damak tadına uygun olması için herhangi bir katkı maddesi ilave edilmemelidir.

  Testeredişli aslanpençesi kürü 1ay uygulandıktan sonra soğan kürü tekrar edilir ve bittikten sonra çobançantası bitkisine geçilir.


  Çobançantası bitkisi (soğan kürü tamamlandıktan sonra uygulanır);
  Kaynamakta olan bir bardak (150-200 ml) klorsuz suyun içerisine 4-5 gr Capsella bursa bitkisi atınız ve 5 kısık ateşte ağzı kapalı olarak demleyiniz 5. dakikadan sonra ocaktan alınız ve süzerek ılımaya bırakınız. Bir ay boyunca günde 1 defa akşam yemeklerinden en erken iki saat sonra içiniz. Her defasında taze hazırlanması şarttır. Damak tadına uygun olması için herhangi bir katkı maddesi ilave edilmemelidir. 2. BANGÜ
  Bayan Üye

  bu hastalık bulantı kusma başdönmesi gibirahatsızlıklarla ortaya çıkan şiddetli baş ağrısı ve denge kaybıdır orta kulakta olan bir rahatsızlıktn kaynaklandığı düşünülmektedir
+ Yorum Gönder