+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Şifalı Bitkiler Forumunda Yağ bezelerine karşı etkili ve doğal kür Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Fatma
  Administrator

  Yağ bezelerine karşı etkili ve doğal kür
  Yağ bezelerine karşı etkili ve doğal kür

  Yağ bezeleri ne karşı etkili ve doğal kür.jpg

  1.Kür: Soğan Kürü;
  Kaynamakta olan bir buçuk su bardağı klorsuz suyun içerisine ince kabuğu soyulmuş orta boy bir kuru soğanı dörde bölüp atınız. Beş dakika ağzı kapalı olarak kısık ateşte kaynatınız. Beş dakika tamamlandıktan sonra ocaktan alınız ve ılımaya bırakınız. Ilıdıktan sonra süzünüz ve on beş gün boyunca aç karnına günde iki kez içiniz (öğleden evvel ve öğleden sonra). Eğer çalışıyorsanız bu doğal bitkiyi akşam yemeğinden önce ve akşam yatarken uygulayabilirsiniz.

  Dikkat: Her defasında taze hazırlanmalıdır. Kullanılacak olan kuru soğan, pazarlarda satılan açık kahverengi kabuklu yemeklik soğandır. Özellikle bembeyaz soğan aramaya gerek yoktur. Beyaz, kırmızı ve mor soğan kullanılmamalıdır.

  Soğuk olarak veya beklemiş haşlama suyu içilmemelidir.


  2.Kür:
  Lavanta kürü; Kaynamakta olan bir buçuk su bardağı suya bir tatlı kaşığı (yaklaşık iki gram) lavantayı atınız ve 10dakika kısık ateşte demleyiniz. Demleme işlemi tamamlandıktan sonra sıcakken süzünüz. Onbeş gün boyunca her gün akşam yemeklerinden en az iki saat sonra bir çay bardağı dolusu ılık olarak içiniz. Her defasında (her kullanımda) taze olarak hazırlanması şarttır. Bir gün önce arta kalan miktarı kullanmayınız. Kolay olsun diye bir kaç günlük hazırlayıp buzdolabında koruma altına almayınız. Hiçbir şekilde damak tadına uygun olsun diye, içerisine şeker veya benzeri hiç bir katkı ilave etmeyiniz. Onbeş günlük ilk kür tamamlandıktan sonra aynı uygulama peşpeşe 3 defa tekrar edilir ve kür sonlandırılır.

  Dikkat; Bitkilerin raf ömürlerinin 1 yılı aşmamış olmasına ve bitkilerin doğru türü olmasına dikkat ediniz. 2. BANGÜ
  Bayan Üye

  vücudun çeşitli yerlerinde olabilecek olan bu yağ bezeleri özellikle göz kapaklarında görüntüsü ile istenmeyen bir durum olarak görülür ve rahatsızlık verir
+ Yorum Gönder