+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Şifalı Bitkiler Forumunda Ağız Kokusu ve Ağız Bakımı İçin Bitki Önerileri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Fatma
  Administrator

  Ağız Kokusu ve Ağız Bakımı İçin Bitki Önerileri
  Ağız Kokusu ve Ağız Bakımı İçin Bitki Önerileri


  Bademcik iltihabı (tonsilit) olanların sabah kalktıklarında ağız kokuları oldukça ağırdır. Dişlerini fırçaladıktan sonra koku biraz hafifler, kahvaltı yaptıktan sonra da tamamen kaybolur. Gün boyu herhangi bir ağız kokuları da olmaz. Çünkü gece boyu oluşan iltihap sabah kahvaltısı yapılırken, besinlerle sürüklenerek taşınır. Ancak, gece uykuya geçildiği zaman iltihap oluşumu tekrar başlar.

  Ağız Kokusu ve Ağız Bakımı.jpg

  Her gün, ağız temizliği yapıldıktan sonra bir defa gargarasını yapmak ağızdaki bakterilere ve de ağız kokusuna karşı güçlü bir engelleyicidir. Normalde adaçayı gargarasını hazırlayıp lavabonuzdan eksik etmemeniz gerekir. Hazırlanan adaçayı gargarası üç gün bozulmadan lavabonuzun rafında durabilir.

  Kür:
  Yaklaşık bir su bardağı kaynamakta olan klorsuz suya bir tatlı kaşığı adaçayı atılır ve on dakika ağzı kapalı olarak kısık ateşte demlenir.Demleme süresi tamamlandıktan sonra bitki daha fazla suyunun içinde bekletilmez,mutlaka süzüp ayrılır.Günde iki-üç defa gargara yapılır.Ayrıca,beraberinde bir ay boyunca her gün bir çay bardağı adaçayı içilir.Hazırlanan gargara kırk sekiz saat bozulmadan banyo dolabınızda durabilir.

  Her gün,ağız temizliği yapıldıktan sonra bir defa gargarasını yapmak ağızdaki bakterilere ve de ağız kokusuna karşı güçlü bir engelleyicidir. 2. BANGÜ
  Bayan Üye

  ağız kokusu hem kişinin kendi hemde toplumun hiçte sevmediği bir sağlık sorunudur bunun altında yatanlar önce tesbit edilmeli ve tedavi edilmelidir
+ Yorum Gönder