+ Yorum Gönder
Açıköğretim Sistemi ve Sınavlar Forumunda SAT sınavı hakkında bilgi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Feyruşah
  Devamlı Üye

  SAT sınavı hakkında bilgi
  SAT sınavı hakkında bilgi  SAT, Amerika'da üniversite eğitimi almak isteyenlerin girmesi gereken bir sınavdır. Üniversiteler geneldeSAT I olarak bilinen sınava girmenizi şart koşarlar, fakat okumak istediğiniz bölüme ve okula göre SAT II sınavına girmeniz de gerekebilir.

  SATsınavında her bölüm için minimum puan 200 maksimum puan 800’dür. Yani Writing (W 200-800), Mathematics (M 200-800) ve Critical Reading (CR 200 - 800)

  Mathematics ve Critical Reading skorlarınız eski SAT sınavındaki Mathematics ve Verbal kısmı gibi düşünülebilir. Ama SAT Writing tamamen yeni sınava özgü bir bölümdür.

  Giriş için gerekli minimum puan ise okuldan okula ve bölümden bölüme değişmektedir. 2005 yılında SAT sınavının formatında değişiklik yapılmıştır. Bu değişikler şunlardır:
  • Öğrencinin yazacağı essay (kompozisyon) eklendi
  • Analogies çıkartıldı
  • Kısa Okuma parçaları eklendi
  • Quantitative Comparisons çıkartıldı

  SAT I (Reasoning Test) sayısal ve sözel olmak üzere iki bölümden oluşan, yaklaşık üç saatlik bir genel yetenek ve bilgi testidir. Daha önceleri iki bölümden oluşan SAT 1 sınavı Mart 2005 tarihinden itibaren üç bölümden oluşuyor. Sözel bölüm, eleştirel okuma olarak adlandırıldı, sayısal yani matematik bölümü aynen kaldı ve kompozisyon eklendi. Sınav süresi 3 saat 45 dakikadır.

  SAT II (Subject Tests) ise biyoloji, kimya, fizik, tarih gibi alanlarda bilginizi ölçen bir saatlik ve çoktan seçmeli bir sınavdır. Her bir bölüm 800 üzerinden değerlendirilir. SAT sınavlarının geçerliği 5 yıldır; ancak başvurduğunuz kurumun koşullarına bağlı olarak sınava tekrar girmeniz istenebilir.
 2. Acil

  SAT sınavı hakkında bilgi isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder