+ Yorum Gönder
Sanatçılarımız ve Sinema Sanatçıları Forumunda Selçuk Yöntem Kimdir|Sanatçı Tanıtımları Konusunu Okuyorsunuz..
 1. MAJİX
  Devamlı Üye

  Selçuk Yöntem Kimdir|Sanatçı Tanıtımları

  Selçuk Yöntem Hakkında Bilgi

  sel-uk-y-ntem.jpg
  Selçuk Yöntem Kimdir, Selçuk Yöntem Biyoğrafisi, Selçuk Yöntem Hayatı, Hakkında
  1953 yılında İstanbul'da doğan Yöntem, 1975 ve 1976 yılları arasında Ankara Devlet Konservatuarı Tiyatro Yüksek Bölümü'nden mezun oldu.
  1977 yılında Ankara Devlet Tiyatrosu'nda çalışmaya başladı. 1994'te İrfan Yalçın'ın "Aşağıdakiler" adlı oyununu, 1995'te Savaş Dİnçel'in "Gürültülü Patırtılı Bir Hikâye" adlı oyununu yönetti. Bu oyunla "Özgüye Değer Yönetmen" ödülünü aldı. 1997-98 sezonunda Haldun Taner'in "Ay Işığında Şamata" adlı oyununu yönetti. 1986-87 sezonunda "Dört Mevsim" adlı oyunla "Özgüye Değer Erkek Oyuncu" ödülünü, 1988-1989 sezonunda "Peynirli Yumurta" adlı oyunla "En İyi Erkek Oyuncu" ödülünü, 1990-91 sezonunda "Deli Dumrul"daki rolü ile "Ulvi Uraz En İyi Erkek Oyuncu" ödülünü aldı.
  Televizyon ve sinema için film çalışmaları yaptı, "C Blok" adlı filmle "En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu" ödülünü aldı. Yöntem, "Deliyürek" adlı dizi ve sinema filmindeki "Bozo" tiplemesinden sonra, 2003 yılındaki "Kurtlar Vadisi" adlı dizide de "Şef" karakterini canlandırdı.
 2. Ömer
  Devamlı Üye

  Selçuk Yöntem 13 Temmuz 1953 tarihinde İstanbul da dünyaya gelmiştir. Sinema dizi oyuncusudur. Birçok dizi ve filmlerde rol almıştır. Simdi ki günümüzde Büyük risk adlı programı sunmaktadır.
+ Yorum Gönder


selçuk yöntem,  selcuk yontem