+ Yorum Gönder
Sanatçılarımız ve Sinema Sanatçıları Forumunda Ahmet Mümtaz Taylan - Kimdir Hangi dizilerde oynadı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mesport
  Moderators

  Ahmet Mümtaz Taylan - Kimdir Hangi dizilerde oynadı
  Ahmet Mümtaz Taylan Hayatı  Ahmet Mümtaz Taylan Hayatı Hakkında Bilgi


  Doğum Yeri : Ankara
  Doğum Tarihi : 12 Aralık 1965
  Eğitim : Konservatuar
  Diziler : Leyla ile Mecnun , Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi , Güneydoğudan Öyküler Önce Vatan , Son Bahar , Hayat Apartmanı , Daha Neler , Ezo Gelin , Kınalı Kuzular , Çapkın , Sahra , Arap Saçı , Çaylak , Baba - 2003 , Kurşun Yarası , Kumsaldaki İzler , Zeybek Ateşi , Yılan Hikayesi , Baba - 1999
  Detay : İlk öğretim ve lise eğitiminden sonra 1989da H.Ü. Konservatuarı Tiyatro Bölümünden mezun oldu. 1989-93 arasında Diyarbakır DTde çalıştı. Devlet Tiyatrolarında çeşitli zamanlarda sanat yönetmeni yardımcılığı, sanat yönetmenliği, genel müdür danışmanlığı gibi görevler üstlendi. 1996dan itibaren çeşitli TV ve sinema yapımlarında çeşitli roller oynadı. DETİSin kurucu üyesidiir. Kurulduğu dönem genel sekreter olduğu DETİSin seçilmiş ilk genel başkanıdır. Ayçin İnci ile 2007 yılında evlenmiştir.
 2. Harbikız
  Devamlı Üye

  Ahmet Mümtaz Taylan hakkında bilgiler

  (d. 12 Eylül 1965, Ankara), Türk oyuncu ve yönetmen.

  Ahmet Mümtaz Taylan.jpg


  İlköğretim ve lise eğitiminden sonra 1989 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü'nden mezun oldu. 1989-1993 yılları arasında Diyarbakır Devlet Tiyatrosu'nda çalıştı. Devlet Tiyatrolarında çeşitli zamanlarda, sanat yönetmeni yardımcısı, sanat yönetmenliği, genel müdür danışmanlığı gibi görevler üstlendi. 1996 yılından itibaren çeşitli televizyon ve sinema yapımlarında çeşitli roller oynamıştır. Devlet Tiyatroları Sanatçıları Derneği (DETİS)'in kurucu üyesidir. Kurulduğu dönem genel sekreter olduğu Detis'in seçilmiş ilk genel başkanıdır. Ayçin İnci ile 2007'de evlenmiştir. Mart 2012'de açılan boşanma davası sürmektedir.Leyla ile Mecnun 'da "İskender" rolünde oynamaktadır.
+ Yorum Gönder