+ Yorum Gönder
Sanatçılarımız ve Sinema Sanatçıları Forumunda Altuğ Yücel - Kimdir Hangi dizilerde oynadı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mesport
  Moderators

  Altuğ Yücel - Kimdir Hangi dizilerde oynadı

  Altuğ Yücel Hakkında Bilgi


  Doğum Yeri : İstanbul
  Doğum Tarihi : 1957
  Eğitim : Lisans
  Diziler : CSİ Canını Sevdiğimin İstanbul`u , Ihlamurlar Altında , Eyvah Eski Kocam , Dadı , Kaldırım Serçesi , Bir Tren Yolculuğu , Büyük Koşu
  Detay : 1982 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesini bitirdi.

  Aynı yıl Şan Tiyatrosunda çalışmalara başlayan kurduğu USG (Uluslararası Sanat Gösterileri) şirketinde tiyatro ve dans dersleri almaya başladı ve ardından Ferhan Şensoy Ortaoyuncularda önce amatör, sonra da profesyonel olarak çalışmaya başladı ve Kahraman Bakkal Süpermarkete Karşı oyununda Zeliha Berksoy, Ferhan Şensoy ve Rasim Öztekinle birlikte rol aldı.

  1983 yılında Ali Poyrazoğlu Tiyatrosunda sergilenen Hayvanat Bahçesi oyunu ile Avni Dilligil En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülünü aldı.

  Ali Poyrazoğlu Tiyatrosunda Orkestra, Oğlum Çiçek Açtı, Aş Bunları Aş, İstanbul Devlet Tiyatrosunda Kırmızı Pabuçlar, Devekuşu Kabare Tiyatrosunda da Şuna Buna Dokunduk adlı oyunlarda Ali Poyrazoğlu, Korhan Abay, Alpay İzer, İsmet Ay, Gülsen Tuncer, Nilgün Belgün, Derya Alabora, Zerrin Sümer, Hümeyra, Zeki Alasya, Metin Akpınarla birlikte rol aldı

  1985 yılından itibaren çalışmaya başladığı televizyonda, oyuncu, sunucu, yazar ve danışman olarak çalıştı.

  1993te Klas FMde Yalova Kralı adlı programı yaptı.

  Altuğ Yücel 199O yılında başladığı, reklam filmi seslendirme çalışmalarını hala sürdürmektedir ve o yıldan bu güne kadar, yaklaşık 1000 kadar televizyon reklam filmi ve radyo spotu seslendirmiştir.

  1986 yılından beri illüzyonla ilgilenen Altuğ Yücel, 1996 yılında illüzyon konusundaki çalışmalara ağırlık vermeye başlamış, 2000 yılında İngilterenin Blackpool Kentinde düzenlenen dünyanın en geniş kapsamlı illüzyon konferansı olan Blackpool İllüzyon Festivalinde atölye çalışmaları ve konferanslara katılmıştır.

  Altuğ Yücel 1993 yılından itibaren, kurduğu Co.Media Ltd. isimli şirketi ile Emsan, Elf, Goodyear, Renault, Benetton, Gillette, Levis, Oriflame, Pepsi, Shell, Brisa, Efes Pilsen, RJ Reynolds, Pfizer, Ulusalbank, Hewlett Packard gibi dünyaca ünlü şirketlere Özel Toplantılar Eğlence Tasarımı ve Yönetimi hizmeti vermektedir.
 2. Fatma
  Administrator

  Bir çok film ve dizide rol alan Altuğ Yücel, ayrıca bir çok program ve seslendirmede yaptı. illüzyon konusundaki çalışmalara ağırlık vermeye başladı.
+ Yorum Gönder


altuğ yücel kimdir