+ Yorum Gönder
Sanatçılarımız ve Sinema Sanatçıları Forumunda Meryl Streep Kısaca Hayatı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Meryl Streep Kısaca Hayatı

  Meryl Streep Hakkında Bilgi

  merylstreep1.jpg
  Mary Louise "Meryl" Streep (d. 22 Haziran 1949) Film, televizyon ve tiyatro alanlarında çalışmış ABDli oyuncu. Modern zamanların en yetenekli ve saygıdeğer oyuncularından biri olarak kabul edilmektedir.
  Streep profesyonel kariyerine 1971 yılında The Playboy of Seville isimli oyun ile başladı. Ekranda ise ilk kez 1977 yapımı televizyon filmi The Deadliest Season ile göründü. Aynı yıl ilk kez bir sinema filminde, Julia isimli filmde yer aldı. Sonraki yıl yer aldığı The Deer Hunter (1978) ona ilk Oscar (Akademi Ödülü) adaylığını, bir sonraki yıl yer aldığı Kramer vs. Kramer (1979) ise ilk Akademi ödülünü kendisine getirdi. Streep bundan üç yıl sonra Sophie's Choice (1982) ile En İyi Kadın Oyuncu Akademi Ödülü'nü alacaktı.The Iron Lady (2011) filmi ile 84. Akademi ödüllerinde En İyi Kadın Oyuncu Akademi Ödülü'nü aldı.
  Streep, 16 Akademi Ödülü adaylığı ve 26 Altın Küre adaylığı (sekizini kazandı) ile tarihte bu iki ödüle de en fazla aday gösterilen oyuncudur. Çalışmaları ile ayrıca iki Emmy ödülü, iki Screen Actors Guild Awards, Cannes Film Festival ödülü, bir BAFTA ödülü, ve bir Tony Award adaylığı almıştır.
 2. Fatma
  Administrator

  Meryl Stree en yetenekli ve saygın oyuncular arasında görülür. Bir çok ödülün sahibidir. Ve bir çok ödül için adaylık gösterilmiştir. Herhalde en çok oscara aday gösterile ve ödül alan oyuncudur.
+ Yorum Gönder


meryl streep