+ Yorum Gönder
Sanatçılarımız ve Sinema Sanatçıları Forumunda Selen Soyder Kimdir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Selen Soyder Kimdir
  kısaca Selen Soyder Kimdir 2. Harbikız
  Devamlı Üye

  Mükerrem Selen Soyder hakkında bilgiler

  (26 Aralık 1986, Alsancak, İzmir) Miss Turkey 2007 birincisi olan 2007 Türkiye güzeli Türk model ve oyuncu.

  Yanya göçmeni bir ailenin ilk ve tek çocuğu olarak 26 Aralık 1986 tarihinde İzmir, Alsancak'ta dünyaya geldi. İlkokul, ortaokul ve liseyi (Selma Yiğitalp Lisesi) İzmir'de bitirdi.

  selen_soyder.jpg


  2006 yılında Miss Mofel Of Turkey yarışmasında Türkiye'nin en iyi modeli seçildi ve Miss Bikini Of The Universe yarışmasında Çin Halk Cumhuriyetî'nde ülkemizi temsil etti. İlk 5'e giren Soyder,ülkemize "En iyi milli kostüm ödülü"nü de getirdi[3].
  2007 yılında Star TV'nin düzenlediği ve 1200 kişinin başvurdugu Türkiye Güzellik Yarışması Miss Turkey'de Türkiye Güzeli seçildi ve Türkiye'yi Miss World 2007'de 106 ülkenin içinde Çin'in Sanya adasında temsil etti. İlk 5'e giremedi[4].
  2007 yılında Vakko'nun modeli olmuştur.Daha sonra dil eğitimi için Kanada'ya giden Soyder 2009 yılında Türkiye'ye döndü.Babasının isteği üzerine spikerlik kursuna yazıldı ve Star TV'de staj yapmaya başladı.
  2010 yılında FOX TV'de yayınlanan Yer Gök Aşk dizisinde başrolde oynamıştır, canlandırdıgı Toprak karakteriyle Lale Devri isimli diziye geçerek Türk dizi tarihinde bir ilki gerçekleştirmiştir[5].
  İstanbul Bilgi Üniversitesi Tarih Bölümü öğrencisidir.
+ Yorum Gönder