+ Yorum Gönder
Sanatçılarımız ve Sinema Sanatçıları Forumunda İclal Aydın Kimdir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  İclal Aydın Kimdir
  kısaca İclal Aydın Kimdir 2. Harbikız
  Devamlı Üye

  İclal Aydın hayatı hakkında bilgiler

  (d. 14 Eylül 1971, Nevşehir) Kürt[1][2] kökenli Türk oyuncu, spiker, şair.

  clal-ayd-n.jpg


  Memur olan ailesinin o dönemde Nevşehir'de görevde olması nedeniyle Nevşehir'de doğdu. O bir yaşındayken yine tayin nedeniyle Ankara'ya taşındılar. İlkokuldan sonra bir süre Elazığ Anadolu Lisesi'nde yatılı okudu. Annesiyle babasının ayrılması üzerine yeniden Ankara'ya döndü. Ortaokul ve lise yıllarını yazarak ve tiyatro çalışmaları yaparak geçirdi. Orta üçüncü sınıftan itibaren bir yandan okuyup bir yandan çalışmaya başladı. 1989 yılında Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü'nü kazandı. 2. sınıfta okulu bırakıp Berlin'e yerleşti. Almanya'da altı yıl profesyonel tiyatro yaptı. Çeşitli sosyal çalışmalara, workshop'lara katıldı.
  1996 yılında kesin bir kararla tiyatroyu bıraktı ve Türkiye'ye döndü. 1997 yılında televizyona geçti.1997 yılında Ayna grubunun ölünce sevemezsem seni klibinde rol aldı. Rol aldığı Sıcak Saatler dizisi çok sevildi. HBB'de gündüz kuşağında, "2'den 4'e" adında kadınlara yönelik bir program sundu. Bir süre Kanal D'de, 1998-2000 yılları arasında da Radyo D, Radyo Cumhuriyet, Radyo Kent, BRT FM'de program yaptı. Çeşitli dizilerde oynadı. 1999'da "Hayat Güzeldir" programıyla BRT'ye geçti. "Zirvedekiler"; 2000 En İyi Sabah Programı ödülünü aldı. Hayat Güzeldir programı için yazdığı günlükleri ve metinleri bir araya getirerek ilk kitabını oluşturdu. Star TV'de yayınlanan "İki Aile" dizisinde Eda rolünü Emre Kınay ile oynamıştır.Şuanda ise Kanal D'de Veda dizisinde Behice karekterini canlandırmaktadır
  Yedi evlilik yapmıştır ikinci evliliğinde Kemal Başbuğ'dan Zeynep Lal isminde bir kızı vardır. Evliliklerinden biri de yazar Tuna Kiremitçi'yledir.
+ Yorum Gönder


iclal aydın,  iclal aydin,  iclal aydın kaç yaşında