+ Yorum Gönder
Biyografi ve Siyasetçilerin Hayatı Forumunda Cemil Şeboy - Kısaca hayatı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ahmet @ Arif
  Devamlı Üye

  Cemil Şeboy - Kısaca hayatı
  Cemil Şeboy kısa yaşamı


  cemileboy4.jpg
  1953 yılında Buca'da doğdu. İlk ve orta öğrenimini aynı ilçedeki Umurbey İlkokulu ile Buca Ortaokulu'nda tamamladı. Yenişehir Motor Meslek Lisesi'nden mezun olduktan sonra Ege Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'ne kayıt oldu. Fakültenin mimarlık bölümünü 1979 yılında bitirdi. Vatani görevini kısa dönem yedek subay olarak 1981 yılında Denizli'de yaptı.

  Sporla yakından ilgilenen Cemil ŞEBOY, gençlik yıllarında judo yaptı ve mahallenin gayri federe kulübü Asil Spor'da yıllarca futbol oynadı. 1984 yılından itibaren 2 dönem Bucaspor'da kulüp başkanlığı yapan ŞEBOY, 89-90 yıllarında Bucaspor'un 3.profesyonel ligden 2. lige geçmesinde faal görevlerde bulundu.
  Çalışma hayatına öğrencilik yıllarında başlayan Şeboy, siyaset hayatına da erken yaşlarda atıldı. ANAP İlçe Sekreterliği ve İlçe Başkanlığı görevlerini yürüttü. 1984'te yapılan seçimlerde merkez ilçeden meclis üyesi seçilen Cemil ŞEBOY, bayındırlık komisyonunda görevler aldı ve komisyon başkanlığı yaptı.
  1994 Yılında Buca Belediye Başkanı olan Mimar Cemil Şeboy, Mart 2004 seçimleriyle aynı göreve 3. kez seçildi. Cemil ŞEBOY evli ve 2 çocuk babasıdır.
 2. Hakim
  Devamlı Üye

  1953 tarihin de Buca da doğan Cemil Şeboy Yenişehir Motor Meslek Lisesi'nden mezun olduktan sonra Ege Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'ne kayıt oldu. Fakültenin mimarlık bölümünü 1979 yılında bitirdi. ve siyaset alanın da bir çok başarıyı elde etmiştir.
+ Yorum Gönder


cemil şeboy