+ Yorum Gönder
Biyografi ve Siyasetçilerin Hayatı Forumunda Binali Yıldırım Biyografisi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. HARBİKIZ
  Moderator

  Binali Yıldırım Biyografisi
  Binali Yıldırım

  İSTANBUL MİLLETVEKİLİ-AKP

  binaliyldrm3.jpg

  REFAHİYE - 1955, Dursun - Bahar - İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaa ve Deniz Bölümleri Fakültesi, Master - İngilizce, Fransızca - Gemi İnşaa Yüksek Mühendisi - İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO) Genel Müdürü - Adalet ve Kalkınma Partisi Kurucu Üyesi - Evli, 3 Çocuk.

  58.HÜKÜMET ULAŞTIRMA BAKANI BİNALİ YILDIRIM

  Binali Yıldırım, 1955 yılında Erzincan'da doğdu. İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşa ve Deniz Bilimleri Fakültesi'nden mezun olan Yıldırım, aynı bölümde yüksek lisans yaptı. Yıldırım, 1978-1993 yılları arasında Türkiye Gemi Sanayi Genel Müdürlüğü ve Camialtı Tershanesi'nde çeşitli kademelerde yöneticilik yaptı.
  1990-1991 yılları arasında İsveç'te bulunan Birleşmiş Milletler Uluslararası Denizcilik Örgütü (IMO) ne ait Dünya Denizcilik Üniversitesinde (WMU) Denizde Can ve Mal Güvenliği Yönetimi konusunda ihtisas eğitimi alan Yıldırım, bu eğitim sırasında toplam 6 ay İskandinav ülkeleri ve Avrupa'da çeşitli ülke limanlarında Denizcilik İdaresi Uzmanları ile birlikte kontrollerde bulundu.
  1994-2000 yılları arasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Deniz Otobüsleri İşletmeleri (İDO) da Genel Müdürlüğü yaptı.
  1999 yılında deniz toplu taşımacılığı ve turizme katkılarından dolayı uluslararası 'Skal' kulübü tarafından verilen kalite ödülüne layık görüldü.
  Binali Yıldırım, evli ve üç çocuk babası. Yıldırım, İngilizce ve Fransızca biliyor.
 2. Ömer
  Devamlı Üye

  Binali Yıldırım 20 Aralık 1955 yılında Erzincan'ın Refahiye ilçesinde dünyaya gelmiştir.Binali Yıldırım İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşa ve Deniz Bilimleri Fakültesin den mezun olmuştur.
+ Yorum Gönder