+ Yorum Gönder
Biyografi ve Siyasetçilerin Hayatı Forumunda Muammer Güler Kimdir? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. HARBİKIZ
  Moderator

  Muammer Güler Kimdir?
  Muammer Güler yaşamıyla alakalı bilgiler

  images.jpg

  1949 Mardin doğumlu olan M. Güler ilk, Orta ve Lise öğrenimini Ankara’da tamamlayarak 1972 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu.

  İlk kamu görevine 14 Mart 1973 tarihinde Balıkesir Maiyet Memuru (Kaymakam Adayı) olarak başladı. Sırasıyla Çal İlçesi Kaymakam Vekilliği, Pehlivanköy, Horasan Kaymakamlıklarında bulunduktan sonra İçişleri Bakanlığı Personel Şube Müdürlüğü’ne atandı. İçişleri Bakanlığı’nda Şube Müdürü, Daire Başkanı, Personel Genel Müdür Yardımcılığı ve Personel Genel Müdürlüğü’nde bulundu.

  Personel Genel Müdürü iken 29 Ocak 1992 tarihinde Niğde Valiliği’ne atandı. Daha sonra 27 Eylül 1993 tarihinde Kayseri Valiliği’ne ve 6 Temmuz 1994 tarihinde Gaziantep Valiliği’ne atandı. Bu görevini sürdürürken 28 Temmuz 2000 tarihinde Samsun Valiliği’ne atandı. 30 Ocak 2003 tarihinde İstanbul Valiliği’ne atanarak 17 Şubat 2003 tarihinde görevine başladı.
 2. Zahra
  Üye

  Ankara Hukuk Fakültesi mezunu olan Güler, ilk Kamu da Kaymakam yardımcısı olarak görev yaptı ve daha sonra Niğde Valiliğine atandı. Bir çok Kamu kuruluşunda farklı pozisyonlarda çalışmış olan Güler daha sonra dan Mardin Milletvekili olarak Meclise girmiş ve İçişleri Bakanlığına yükselmiştir. Ancak çıkan yolsuzluk haberleri yüzünden istifa etmiştir.
+ Yorum Gönder