+ Yorum Gönder
Biyografi ve Siyasetçilerin Hayatı Forumunda Hayri Kozakçıoğlu Kimdir? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. HARBİKIZ
  Moderator

  Hayri Kozakçıoğlu Kimdir?
  Hayri Kozakçıoğlu yaşamıyla ilgili bilgiler

  galeri_365x300.jpg
  Hayri Kozakçıoğlu (doğum 1938 Alaşehir, Manisa)
  İlk ve Ortaokulu Alaşehir’de, lise öğrenimini ise İzmir’de yaparak 1955 yılında İzmir Atatürk Lisesi'nden mezun olmuştur.

  Yüksek öğrenimini 1955 - 1959 yılları arasında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinde tamamlayarak aynı yıl İçişleri Bakanlığında Kaymakam adayı olarak göreve başlamıştır. Çamlıhemşin, Ardeşen, Delice, Çüngüş, Çınar, Kepsut ve Gökçeada (İmroz) ilçelerinde kaymakamlık yaptıktan sonra 1970 yılında Mülkiye Müfettişliğine ve daha sonra Başmüfettişliğe atanmıştır.

  Güvenlik hizmetleri ile ilgili olarak bir süre yurt dışında inceleme ve araştırma yaptıktan sonra, 1978 yılında Erzurum Valiliğine atanmıştır. Daha sonra Vali kadrosu ile 1,5 yıl süre ile İstanbul Emniyet Müdürlüğü görevini ifa ederek, 12 Eylül 1980‘den sonra Adana Valiliğine atanmıştır. 3 yıl süre ile Adana Valiliği ve 3,5 yıl Sakarya Valiliği görevlerinden sonra 12 Ocak 1987 tarihinde Diyarbakır Valiliği görevine başlamıştır. Bu görevi yürütürken 19 Temmuz 1987‘de Olağanüstü Hal Bölge Valiliğine atanmıştır. 19 Ağustos 1991 tarihinde İstanbul Valiliğine atanmıştır. 1 Kasım 1995'de görevini Rıdvan Yenişen'e devretmiştir.
 2. Zahra
  Üye

  Manisalı olan Kozakçıoğlu, doğu ve Güney doğu Anadolu da şiddetin en yüksek olduğu dönemlerde Olağan üstü Hal Bölge Valiliği yapmış ve yaşamı boyunca bu görevi ile gündem de ve akıllar da kalmıştır. Adı sık sık buralarda yapılan İnfaz ve yolsuzluklara karıştı. Siyasete DYP Milletvekili olarak girmiş.
+ Yorum Gönder


hayri kozakçıoğlu,  hayri kozakçıoğlu aslen nereli,  ferhan kozakçıoğlu