+ Yorum Gönder
Biyografi ve Siyasetçilerin Hayatı Forumunda Erol Kaya Kimdir? - Erol Kaya Hakkında Konusunu Okuyorsunuz..
 1. HARBİKIZ
  Moderator

  Erol Kaya Kimdir? - Erol Kaya Hakkında
  Erol Kaya yaşamı hakkında genel bilgi

  Erol Kaya yaşamı hakkında genel bilgi.jpg

  1959 Adapazarı-Akyazı doğumlu. İlk, Orta ve Lise eğitimini İstanbul'da bitirdi. Yüksek Öğrenimini Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü'nde tamamladı.
  27 Mart 1994, 18 Nisan 1999 ve 28 Mart 2004 seçimlerinde Pendik Belediye Başkanı olarak seçildi. "Belediyelerde Toplam Kalite Yönetimi ve İSO 9001", "Yerel Yönetimler Reformu ve Belediyelerde Yeniden Yapılanma", "Kentleşme ve Kentlileşme", "Yerel Kalkınma Yönetimi" adıyla yayınlanmış 4 kitabı bulunmaktadır.
  Halen Pendik Belediye Başkanlığı ve Türk Dünyası Belediyeler Birliği Başkanlığı görevlerini yürütmektedir.


  Mesajı
  DEĞİŞEN VE GELİŞEN PENDİK
  İstanbul dünya metropollerinin kraliçesi. Medeniyetlere beşiklik yapmış bir efsane. Dünyanın incisi olan İstanbul'un gözbebeği ise Pendik. Pendik İstanbul'un o tarihi koşusundan kopmamaya çalışan, o efsanevi güzelliklerini yansıtan, o dünya şehri özelliklerine uyum sağlamaya çalışan, İstanbul'un Avrupa ve Asya arasında köprü olması gibi İstanbul ile Anadolu arasında köprü olan bir ilçe.


  Pendik tarihi, nostaljik bir haz bırakır hafızalarda. Yakın geçmişte Pendik hep İstanbul'un sayfiye ve dinlenme alanlarından biri olmuştur. Hemen herkesin birbirini tanıdığı, selamlaştığı, sessiz, huzurlu, güvenilir bir yerleşim yeridir Pendik.
  Yeşil doğası ve tertemiz denizi ile de cazibe merkezlerinden biridir. Ancak son yıllardaki yoğun nüfus artışı ve göç olgusuyla, sosyal dengesi bozulan ilçemiz, yeniden eski güzel günlerine bu kez çağdaş bir vizyonla ulaşmayı hedeflemektedir.
  Bu site, yeterince bilgi sahibi olmayanlara Pendik'i tanıtmayı amaçlamaktadır.  Tarihi, ekonomisi, ulaşım olanakları ve sosyal yaşamıyla 2000'li yılların Pendik'ini ilginize açan bu site ile sizi baş başa bırakıyorum.
 2. Zahra
  Üye

  Türk Siyasetçi Erol Kaya, İstanbul da büyümüş ve burada eğitim görmüştür. Anadolu Üniversitesinde İktisat Fakültesini okumuştur. Siyaset yaşamına Pendik Belediye Başkanlığı ile başlamış ve daha sonra Ak Partiden katıldığı seçimlerde seçilerek Meclise girmiştir.
+ Yorum Gönder


erol kaya