+ Yorum Gönder
Biyografi ve Siyasetçilerin Hayatı Forumunda Org. Halil İbrahim Fırtına - Biyografisi kısaca Hayatı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. HAYAT
  Devamlı Üye

  Org. Halil İbrahim Fırtına - Biyografisi kısaca Hayatı
  Org. Halil İbrahim Fırtına yaşamı hakkında bilgiler  Orgeneral Halil İbrahim Fırtına, 1941 yılında Ordu'da doğdu. 1962'de Hava Harp Okulu'ndan, 1964'te Uçuş Okulu'ndan mezun oldu. Türk Hava Kuvvetleri'ne bağlı çeşitli birliklerde 1970 yılına kadar filo kol uçuculuğu yapan Orgeneral Fırtına, 1972'de Hava Harp Akademisi'ni bitirdi. Ardından kurmay subay olarak 9. Ana Jet Üs
  Komutanlığı 192. Filo Kol Uçuculuğu ve Eğitim Subaylığı, Hava Harp Akademisi öğretim üyeliği, 8. Ana Jet Üs Komutanlığı 184. Filo Komutan Vekilliği, Bonn Hava Ataşeliği, Hava Kuvvetleri Personel Eğitim Dairesi Meslek Geliştirme Kurslar Şube Müdürlüğü, 4. Ana Jet Üs Harekat Komutanlığı görevlerini yürüttü.
  orghalilbrahimfrtna1.png
  1989 yılında tuğgeneralliğe terfi ederek, 4. Ana Jet Üs Komutanlığı ve Washington Silahlı Kuvvetler Ataşeliği görevlerinde bulundu. 1993'te tümgeneralliğe terfi etti. Tümgeneral rütbesiyle Hava Kuvvetleri Komutanlığı Lojistik Başkanlığı ve 1. Taktik Hava Kuvveti Komutan Yardımcılığı görevlerini yürüttü, 1997 yılında korgeneralliğe yükseldi.

  Korgeneral rütbesiyle Harp Akademileri Komutan Yardımcılığı ve Hava Harp Akademisi Komutanlığı, 1. Taktik Hava Kuvveti Komutanlığı ve 6. Birleşik Hava Harekat Merkezi (CAOC) Komutanlığı görevlerinde bulunduktan sonra 30 Ağustos 2001 tarihinden geçerli olmak üzere orgeneralliğe terfi etti ve Harp Akademileri Komutanlığı'na getirildi. Hava Kuvvetleri Komutanlığı'na 30 Ağustos 2003 tarihinden itibaren atanan Orgeneral Fırtına, Melahat Fırtına ile evli ve 2 çocuğu bulunuyor. Orgeneral Fırtına, İngilizce biliyor.
 2. AYPARE
  Devamlı Üye

  Türkiye Cumhuriyetinde orgenerallik ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı yapmıştır İbrahim Fırtına. Son zamanların çok konuşulan Balyoz Davasında darbeye teşebbüsten yargılanmış ve hakkında Ağırlaştırılmış müebbet cezası istenmiştir ancak darbeye eksik teşebbüs nedeniyle cezası 20 yıla düşürülmüştür.
+ Yorum Gönder


h.ibtahim firtina kisaca hayati,  h.ibrahim firtina kisaca hayati