+ Yorum Gönder
Biyografi ve Siyasetçilerin Hayatı Forumunda Hüseyin Çelik Hayatı Hüseyin Çelik nerelidir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. HARBİKIZ
  Moderator

  Hüseyin Çelik Hayatı Hüseyin Çelik nerelidir
  Hüseyin Çelik, kısa yaşamı
  hseyinelik1.jpg

  5 Mart 1959'da Van Gürpınar'da doğdu.

  Babasının adı Hasan, annesinin adı Sariye'dir. Öğretim Üyesi; İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü'nü bitirdi. Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde Türk Edebiyatı, Londra Üniversitesi SOAS'ta Türk Politikası alanında yüksek lisansını, İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Yeni Türk Edebiyatı Bölümü'nde ise doktorasını tamamladı. 1997'de Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde Doçent oldu.
  Yüzüncü Yıl Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Öğretim Üyesi ve Bölüm Başkanı olarak görev yaptı. Fikri ve siyasi akımlar, Türk kültürü, siyasi tarihi ve edebiyatı ile aktüel meseleler üzerine 15 kitabı yayınlandı. AK Parti Kurucu Üyesi oldu. 21, 22. Dönem Van Milletvekili. 21. Dönem'de TBMM Başkanlık Divanı Kâtip Üyeliği, 58. Hükümet'te Kültür Bakanlığı, 59. Hükümet'te Millî Eğitim Bakanlığı görevlerini yürüttü.
  Çelik, 60. Hükümet'te yeniden Millî Eğitim Bakanlığı görevine getirildi. İyi düzeyde İngilizce bilen Çelik, evli ve 3 çocuk babasıdır.
 2. Ezlem
  Üye

  Ak partide hükümet sözcülüğü ve devlet bakanlıkları yaptı.Vanlı siyasetçi Milli Eğitim Bakanlığı da yapmıştır.Halen Ak partideki bakanlık görevine devam etmektedir.
+ Yorum Gönder