+ Yorum Gönder
Biyografi ve Siyasetçilerin Hayatı Forumunda Yıldırım Tuğrul Türkeş hayatı Yıldırım Tuğrul Türkeş nereli Konusunu Okuyorsunuz..
 1. HARBİKIZ
  Moderator

  Yıldırım Tuğrul Türkeş hayatı Yıldırım Tuğrul Türkeş nereli
  Yıldırım Tuğrul Türkeş kısa bilgileri

  tugrulturkes03_1.jpg
  , 1 Aralık 1954'te İstanbul'da doğdu. Babasının adı Alparslan, annesinin adı Muzaffer Şükriye'dir. Ekonomist ve İş Adamı; Hacettepe Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Ekonomi Bölümü'nü bitirdi. Ticaret Bakanlığında Basın Danışmanlığı, Ortadoğu gazetesinde Yönetim Kurulu Başkanlığı, Akşam ve Son Havadis gazeteleri ile Yeni Harman haftalık dergisinde köşe yazarlığı yaptı. Ticaret fuarı organizasyonu alanında Turkuaz Fuarcılığı kurdu. PETKİM AŞ ve TC Kalkınma Bankası'nda Yönetim Kurulu Üyeliği, Ataköy Otelcilik AŞ'de Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Turtle Sigorta Aracılık Hizmetleri ve Karuzel Medikal, Elektronik Limited Şirketi'nin ortağı oldu ve şirketlerin müdürlük görevini üstlendi. Karuzel Uzay Uydu Görüntüleri Çözümleme ve İşleme Teknolojileri Sanayi ve Ticaret AŞ'de Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı. Aydınlık Türkiye Partisi Kurucu Üye ve Genel Başkanlığı görevini üstlendi. Çok iyi düzeyde İngilizce bilen Türkeş, 3 çocuk babasıdır.
 2. AYPARE
  Devamlı Üye

  Milliyetçi Hareket Partisinden Ankara Milletvekili olan Yıldırım Tuğrul Türkeş, aynı zamanda bu Partinin yönetim kurulu üyesidir. MHP nin kurucusu olan Türkeşin oğludur. Mhp de Genel Başkan olmak için adaylığını koymuş ancak Devlet Bahçeli Genel Başkan olduğu için Aydınlık Türkiye Partisini kurmuştur.
+ Yorum Gönder