+ Yorum Gönder
Biyografi ve Siyasetçilerin Hayatı Forumunda Cevdet Yılmaz Kimdir Cevdet Yılmazın yaptığı görevler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. HARBİKIZ
  Moderator

  Cevdet Yılmaz Kimdir Cevdet Yılmazın yaptığı görevler
  Cevdet Yılmaz kısa bilgileri


  1 Nisan 1967'de Bingöl'de doğdu. Babasının adı Kemal, annesinin adı Fatma'dır. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü'nü birincilikle bitirdi. Yüksek lisansını ABD Denver Üniversitesi uluslararası ilişkilerde; doktorasını Bilkent Üniversitesi siyaset bilimi ve kamu yönetiminde tamamladı.
  cevdet yılmaz.jpg
  Başbakanlık Devlet Plânlama Teşkilatı Müsteşarlığı'nda Planlama Uzman Yardımcısı olarak göreve başladı. Planlama Uzmanlığına atandı. Devlet Plânlama Teşkilatı AB ile İlişkiler Genel Müdürlüğü görevini yürüttü.

  AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi İzleme ve Yönlendirme Komitesi Üyeliği, Ulusal Ajans, ATAUM ve Sümerhalı'da Yönetim Kurulu üyeliklerinde bulundu.

  23. Dönem'de Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu Üyesi ve Parlamentolararası Birlik (PAB) Türk Grubu Başkanı oldu.

  Devlet Bakanı
  01 Mayıs 2009 günü Başbakan tarafından açıklanan yeni kabinede Devlet Bakanı olarak yer aldı.

  Çok iyi düzeyde İngilizce bilen Yılmaz, evli ve iki çocuk babasıdır.

 2. Zahra
  Üye

  Zaza kökenli olan Cevdet Yılmaz Türk siyasetçi ve Doktordur. Okulu bittikten sonra Devlet Planlama Teşkilatında görev yapmıştır. 2007 de girdiği seçimlerde AKP den Milletvekili olarak seçime girmiştir Halen bu görevi sürdürmekte ve kurulan 61. Hükümette Kalkınma Bakanı olarak görevlendirildi.
+ Yorum Gönder


cevdet yılmaz