+ Yorum Gönder
Biyografi ve Siyasetçilerin Hayatı Forumunda Nihat Zeybekçi Kimdir Nihat Zeybekçinin Yaptığı Görevler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. HARBİKIZ
  Moderator

  Nihat Zeybekçi Kimdir Nihat Zeybekçinin Yaptığı Görevler
  Nihat Zeybekci kısa bilgileri


  1961'de Denizli'nin Tavas ilçesine bağlı Pınarlar Beldesi'nde doğdu. Marmara Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü'nü tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi Uluslararası ilişkiler Bölümü'nde yüksek ihtisas yaptı. Ardından İngiltere’de South London College’de Ekonomi Eğitimi aldı. Eğitim sonrası yurda döndü. Bir süre İstanbul’da üst düzey yöneticilik yaptıktan sonra memleketi Denizli’ye yerleşti. İhracatta önemli yeri olan bir tekstil firmasında da üst düzey yöneticilik yaptı.
  nihatzeybekci4.jpg
  Daha sonra 1994'de Turkuaz Tekstil'i kurdu. İlerleyen yıllarda kendi sektöründe önem arz eden altı yeni firma daha kurarak ülke ekonomisine katkıda bulundu. Bir dönem Denizli Platformu Sözcülüğü yaptı. Belli dönemlerde Sanayi Odası Meslek Grubu'nda görev aldı. Üst üste iki dönem Denizli Tekstil ve Konfeksiyon İhracatçılar Birliği Başkanlığını yürüttü. 28 Mart 2004 Yerel Seçimleri'nde Denizli Belediye Başkanlığı görevine seçildi. Son yerel seçimlerde Denizli Belediye Başkanlığı'na tekrar seçildi. İleri derecede İngilizce ve Almanca bilen Nihat Zeybekci dört çocuk babasıdır
 2. Ömer
  Devamlı Üye

  Nihat Zeybekçi 1 Ocak 1961 tarihleri arasında Denizli de dünyaya gelmiştir. Nihat Zeybekçi Marmara üniversitenden mezun olmuştur. Bir aralar özel sektörde üst düzey yöneticilik yapmıştır. 2004 yılında Denizli de Belediye Başkanı oldu. Simdi ki günümüzde Ekonomi bakanıdır.
+ Yorum Gönder