+ Yorum Gönder
Biyografi ve Siyasetçilerin Hayatı Forumunda Hasan Hüseyin Türkoğlu biyografisi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. HARBİKIZ
  Moderator

  Hasan Hüseyin Türkoğlu biyografisi
  Hasan Hüseyin Türkoğlu yaşamı

  1968 Osmaniye ili Bahçe ilçesi doğumlu olup; Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde Fen bilgisi öğretmeni olarak görev yapmakta olan Seval Hanımla evliyim. Nisa (17) ve Oğuz (14) adında iki evlat sahibiyim.

  Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi mezunuyum (1989). 1990 yılında Adana kaymakam adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine başladım. 1992 – 1993 yılları arasında İngiltere’de yabancı dil ve kamu yönetimi eğitimi aldım.

  1991 yılından itibaren sırasıyla Aydın – Karacasu, Bolu – Kıbrısçık Kaymakam Vekillikleri, Gaziantep – Yavuzeli Kaymakamlığı, Tunceli – Nazımiye Kaymakamlığı, Adıyaman – Besni Kaymakamlığı görevlerinde bulundum.

  2001 Yılında İçişleri Bakanlığı Eğitim Daire Başkanlığı Eğitim Şube Müdürlüğüne, daha sonra Personel Genel Müdürlüğü Şube Müdürlüğüne, 2002 yılında Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü Daire Başkanlığına ve daha sonra da Personel Genel Müdürlüğü Dair Başkanlığına atandım.

  Milli Güvenlik Akademisinden 59′uncu dönem müdavimi olarak başarıyla mezun oldum.

  2007 yılında Edirne vali yardımcılığı görevine atandım. Bu işleme karşı açmış olduğum iptal davasının lehime sonuçlanmasının necitesi, 2008 Haziranından bu yana Hukuk Müşaviri olarak görev yapmaktayım.

  2005 yılından günümüze iki dönemdir sürdürdüğüm Hokey Fedarasyonu Yönetim Kurulu Üyeliği görevimden adaylığım nedeniyle istifa ettim.
 2. Hakim
  Devamlı Üye

  Hasan Hüseyin Türk oğlu Türk siyasetçilerinden olup 1868 yılın da Osmaniye de doğmuş Fen bilgisi dersine öğretmenlik yapmış Ankara ünüversitesi siyasal bilgiler hukuk fakültesinden mezun olmuştur.
+ Yorum Gönder