+ Yorum Gönder
Biyografi ve Siyasetçilerin Hayatı Forumunda Nevzat Pakdil Kimdir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gebzeberkay
  Devamlı Üye

  Nevzat Pakdil Kimdir
  Nevzat Pakdil Kimdir

  Doğum yeri Kahramanmaraş olup aslen Ardahanlı olan Nevzat Pakdil Ankara ünüversitesi ilahiyet fakültesini bitirmiştir.Kahramanmaraş millet vekilliği ve TBMM başkanlığı yapmıştır.[FONT=comic sans ms]
  (d. 1950, Göksun, Kahramanmaraş, Türkiye), Türk siyasetçi.

  Aslen Ardahan'ın Posof ilçesine bağlı Çakırkoç köyündendir. Doğum yeri Kahramanmaraş'ın Göksun ilçesine bağlı Gölpınar köyüdür. Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve AİTİA İşletme Fakültesi'ni bitirdi. TODAIE Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü Kamu Yönetimi bölümünden Yüksek Lisans derecesi aldı. Milli Eğitim Bakanlığı'nda sırasıyla Personel Genel Müdürlüğü Daire Başkanlığı, Personel Genel Müdür Yardımcılığı, Öğretmen Yetiştirme ve Eğitimi Genel Müdür Yardımcılığı yaptı. Daha sonra Başbakanlık Personel ve Prensipler Genel Müdürlüğü, Başbakanlık Başmüşavirliği ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi İETT Genel Müdürlüğü yaptı. XXII., XXIII.ce XXIV. Dönem Kahramanmaraş Milletvekilliği ile TBMM Başkanvekilliği yaptı. Evli ve 2 Çocuk babasıdır.
  nevzatpakdilin1.jpg 2. Ömer
  Devamlı Üye

  Nevzat Pakdil 12 Ocak 1950 tarihleri arasında dünyaya gelmiştir. Nevzat Pakdil Anlara üniversitesinden başarılı bir şekilde mezun olmayı başarmıştır. Nevzat Pakdil 28 kasım 2002 yılında siyasete atılmıştır.
+ Yorum Gönder


nevzat pakdil