+ Yorum Gönder
Biyografi ve Siyasetçilerin Hayatı Forumunda suat kılıç kimdir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Suskun Karizma
  Devamlı Üye

  suat kılıç kimdir
  suat kılıç hangi fakülteden mezun oldu

  Suat Kılıç, 23 Temmuz 1972 tarihinde Samsun'da doğdu. Çocukluğu Samsun Merkez Yeşilköy'de geçti. İlk öğrenime daha sonraları 19 Mayıs ilçesine bağlanan Yeşilköy İlkokulu'nda başlayan Kılıç, eğitim-öğretim sürecini Fevzi Çakmak Mahallesi 50.Yıl İlkokulu, Samsun İHL (orta kısım) ve Samsun 19 Mayıs Lisesi'nde tamamladı.
  suatkl2.jpg
  Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden 1995 yılında mezun oldu. Avukatlık stajını Ankara Adliyesi'nde yaptı. Öğrencilik yıllarında çalışmaya başladığı Dünya Radyo'nun ardından Kanal 7, NTV ve Kanal D'de haber müdürü, politika haberleri editörü, program yapımcısı ve program sunucusu olarak görev aldı.

  Hukukçu, avukat, gazeteci-yazar sıfatlarını taşıyan, sarı basın kartı sahibi olan Kılıç'ın yayınlanmış iki kitabı ve yüzlerce makalesi var. AK PARTi'nin 2004, 2007, 2009 seçim kampanyalarında etkin rol alan Kılıç, AK PARTi'nin aylık resmi yayını olan Türkiye Bülteni'nin de Genel Yayın Yönetmeni konumunda.

  3 Kasım 2002 tarihinde yapılan Milletvekili Genel Seçimlerinde 22.Dönem Samsun Milletvekili olarak TBMM'ye giren Kılıç, TBMM Başkanlık Divanı Katip Üyeliği görevinde bulundu. 22 Temmuz 2007 seçimlerinde ikinci kez TBMM'ye giren Kılıç halen şu görevleri üzerinde taşıyor: AK PARTi Genel Merkez Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcılığı (2003 yılından bu yana), TBMM Anayasa Komisyonu Üyeliği (2004 yılından bu yana), AK PARTi Grup Yönetim Kurulu Üyeliği (2007 yılından bu yana), Karadeniz Ekonomik İşbirliği Parlamenter Asamblesi Üyeliği (2007 yılından bu yana), Türkiye-Brezilya Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanlığı (2007 yılından bu yana).
  AK PARTi Grup Başkanlığı görevi ile birlikte bu koltukların tamamını boşaltacak olan Kılıç evli ve iki çocuk babası.
 2. Hakim
  Devamlı Üye

  23 Temmuz 1972 tarihin de samsunda dünyaya gelen Türk siyasetçilerden Suat kılıç Ankara Üniversitesi hukuk fakültesini bitirmiştir bunun dışın da Avukatlık satajını Ankara adliyesinde yapmıştır.
+ Yorum Gönder