+ Yorum Gönder
Biyografi ve Siyasetçilerin Hayatı Forumunda William Cavendish-Bentinck Kimdir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  William Cavendish-Bentinck Kimdir
  William Cavendish-Bentinck kimdir kısaca 2. Ebru
  Devamlı Üye

  William Cavendish-Bentinck Hayatı

  William Henry Cavendish-Bentinck, Portland 3. Duke, KG, Bilgisayar (14 Nisan 1738 - 30 Ekim 1809) 1.783 ve tekrar hizmet veren, bir İngiliz Whig ve Tory devlet, Oxford Üniversitesi Rektörü ve Büyük Britanya iki kez Başbakan oldu 1809 yılında için 1807. Başbakan olarak görev yaptığı iki dönem arasındaki 24 yıllık Başbakan görev Herhangi bir terim arasındaki en uzun boşluğudur. Hey ne Titchfield ve nezaket başlığı Marquess tarafından 1.762 önce bilinen. O İngiliz asalet-Duke, Marki, Earl, Vikont ve Baron her derece bir başlık düzenledi. Dolayısıyla onun anneannesi ile Kraliçe Elizabeth II büyük-büyük-büyük-büyükbabası olduğunu.

  Biyografi

  Rab Titchfield ne William Bentinck, Portland 2. Duke ve Margaret Cavendish Harley büyük oğlu ve annesi ve anneannesi miras birçok toprak. Hey ne Westminster ve Christ Church, Oxford, öğrenim ve ne O gelecek yıl Portland Dükü olarak babasının yerine zaman Rab girmeden önce 1761 yılında Weobley için Meclis'te oturup seçildi. Rab Rockingham aristokrat Whig parti ile ilişkili, Portland Rockingham ilk hükümetinde Ev (1765-1766) Lord of Chamberlain olarak görev yaptı ve daha sonra Rockingham ikinci Bakanlığı (Nisan Ağustos 1782 için) İrlanda Lord Teğmen olarak, Lord Shelburne en istifa etti Rockingham ölümünün ardından ardından Charles James Fox bakanlığı alongwith diğer destekçileri.

  Nisan 1783 yılında Portland ne gerçek liderleri Charles James Fox ve Lord Kuzey idi başbakan, bir koalisyon hükümetinin itibari başkanı olarak öne getirdi. Aynı yıl Aralık ayında kendi halinde kadar bu bakanlıkta Hazine Birinci Lordu olarak görev yaptı. Görev süresi boyunca hangi resmi olarak Amerikan Bağımsızlık Savaşı sona Paris Antlaşması imzalandı.

  1789 yılında, Portland Londra'nın yetimhane birçok başkan yardımcısından biri oldu. Bu sadaka yönetim kurulu olarak görev yapan birçok ileri gelenleri ile, zaman en gözde biri olmuştu. Kuruluşundan anda, elli yıl önce, Portland babası William Bentinck, Portland 2. Duke, George II Londra'da terk edilmiş çocuklar için bakım hastane misyonu tarafından verilen sadaka Kraliyet Charter yer, kurucu valiler biri olmuştu ve Handel tarafından koymak onun dokunaklı misyonu, destek sanatçıların bağışlanan, sanat koleksiyonu, ve popüler yardım konserleri vererek hızlı bir şöhret elde etti. 1793 yılında, Portland Rab kuzeyden sadaka başkanlığını aldı.

  Ile birlikte birçok Edmund Burke ile Portland derinden rahatsız olarak muhafazakar Whigs arayan ne Fransız Devrimi ve 1794 yılında da İçişleri Bakanı olarak Pitt hükümeti katılmadan, bu konu üzerinde Fox ile kırdı. O 1801 1806-portföy olmayan bir bakan olarak Konsey Efendisi Başkanı olarak 1805 ve daha sonra Pitt'in ölümüne kadar kabinede hizmet vermeye devam etti.

  Mart 1807, Tüm Yetenekler Bakanlığı çöküşünden sonra, Pitt taraftarlarının iktidara döndü ve Portland bir kez daha, bakanlar bir bölücü grup için kabul edilebilir kukla de George Canning, Rab Castlereagh, Rab Hawkesbury ve Spencer dahil did, Perceval.

  Portland ikinci hükümeti kıtada Birleşik Krallık'ın tam izolasyon gördüm ama bu Yarımada Savaşı'nın başlaması ile birlikte, kurtarma başlangıcıdır. Geç 1809 yılında, Portland'ın kötü sağlık ve Konserve ve Castlereagh arasındaki skandal düello ile sarsıldı bakanlık ile, Portland kısa bir süre sonra ölüyor, istifa etti.

  Hey 1809 yılında ölümüne kadar Nottingham ne kaydedici.

  Roma cam givenName The Portland Vazo nedeniyle bu Bulstrode Park'ta ailesi konutunda Portland ait edilerek ne adını

  El Yazmaları ve Özel Koleksiyonlar Bölümü, Nottingham Üniversitesi 3. Duke İlişkin kağıtları bir dizi tutar: 3. Duke kişisel ve siyasi kağıtları (Pw F) Portland (Welbeck) Koleksiyon parçası ve Portland (Londra) bulunmaktadır Koleksiyon (Pl) Özellikle serisi C. Pl, yazışma ve 3. Duke resmi belgeleri içerir

  Nottinghamshire Arşivlerinde 3. Duke özelliklerini İlişkin Böylece çevreleme öğeleri düzenlenen Portland Emlak Kağıtları

+ Yorum Gönder