+ Yorum Gönder
Biyografi ve Siyasetçilerin Hayatı Forumunda Robert Peel Kimdir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Robert Peel Kimdir
  Robert Peel kimdir kısaca 2. Ebru
  Devamlı Üye

  Robert Peel Hayatı

  Sir Robert Peel, 2. Baronet (5 Şubat 1788-2 Temmuz 1850) Nisan 1835 8 Aralık 1834 10 İngiltere Başbakanı olarak görev yapmış bir İngiliz Muhafazakar devlet, oldu, ve bu nedenle Ağustos 1841 30 Haziran 29, 1846 için. İçişleri Bakanı iken, Peel "bobbies" (İngiltere) ve "Soyma" (Kuzey İrlanda'da) olarak bilinen varlık memurları yol, polis gücünün modern bir kavram oluşturmak yardımcı oldu. Başbakan Peel parçalanmış Muhafazakâr Partisi Muhafazakar Parti oluşumu dışında yol açan, ofis antetli yılında ilk döneminde Tamworth Manifesto (1834) etkinliğini yayınlanan gibi, ikinci yönetiminde o Mısır Kanunlar yürürlükten kaldırılmıştır.

  Gençliği

  Peel Parlamentosu Sir Robert Peel, 1. Baronet en sanayici ve Üyesi, Lancashire, İngiltere, Bury doğdu. Babası hangi erken Sanayi Devrimi'nin en zengin tekstil üreticilerinden biri. sonra klasikleri ve matematik alanında çift ilk aldı Harrow School ve son olarak Christ Church, Oxford, at, Hipperholme Grammar School'da ilk eğitim ne Peel.O kadar Gramer Okulu Bury katıldı olduğuna inanılan olduğunu. Tamworth yaşarken, o bazı yerel Tamworth domuz ile İrlandalı damızlık tarafından Tamworth Domuz gelişimi ile yatırılmaktadır.
  qj1l.jpg

  Peel. rakipsiz seçildi ne rulo, hey bir kıt 24 seçmen ile Cashel, Tipperary İrlanda için milletvekili olarak 21 genç yaşta 1809 yılında siyasete çürük ilçe girdi. Uyarısı Peel siyasi kariyeri ile İrlanda için Genel Sekreteri, Sir Arthur Wellesley, Wellington geleceği Duke, önümüzdeki 25 yıl için dolaşık ne olacağını seçim için yaptığı sponsoru (babası dışında). Peel 1810 oturumun başında yaptığı kızlık konuşmada, yaptığında O kralın konuşma ikinci cevap Başbakan, Spencer Perceval, tarafından seçilen. Onun konuşması ünlü Hoparlör, Charles tarafından tanımlanan bir sansasyon oldu Abbot, "bu yana William Pitt yaptığı en iyi ilk konuşma" olarak.

  1813 yılında Dublin'de Genel Sekreteri olarak, daha sonra "Soyma" adı verilen, bir uzman polis gücü kurulmasını önerdi. 1814 yılında İrlanda Kraliyet Polis Peel altında kurulmuştur.

  Önümüzdeki on yıl için o Tory Yönetimlerde nispeten küçük pozisyonların bir dizi işgal: Savaş, İrlanda için Genel Sekreteri Sekreteri ve Külçe Komitesi (Napolyon Savaşları sonunda istikrarlı Ising İngiliz mali suçlanan) başkanı altında. Bu yüzden iki kez seçim değiştirdi. ilk önce 1.817 Oxford Üniversitesi MP olma, başka bir seçim, Chippenham toplayıp

  Daha sonra ölümüne kadar 1830 Tamworth için milletvekili olarak görev yaptı. Drayton Manor evine yana yıkıldı.

+ Yorum Gönder