+ Yorum Gönder
Biyografi ve Siyasetçilerin Hayatı Forumunda İvan Evstratiev Geşov Kimdir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  İvan Evstratiev Geşov Kimdir
  İvan Evstratiev Geşov kimdir kısaca 2. Asel
  Bayan Üye

  İvan Evstratiev Geşov Hakkında Bilgi

  Ivan Evstratiev Geshov ( Bulgarca : ) (20 Şubat 1849 OS - 11 Mart 1924) bir oldu Bulgar olarak görev politikacı Başbakan .

  Doğumlu Plovdiv aslen bir aile için Karlovo , Geshov çeşitli eğitim gördü Yunan ve Protestan yanı sıra, kurumlar Owens College de Manchester . Geshov ilk gelen Bulgar bağımsızlık için kampanya yer alması ile siyasi dikkatini çekti Osmanlı İmparatorluğu . O Osmanlılara karşı bir dizi mektup yazdı ve bu daha sonra sürgüne çevrildi rağmen, idama mahkum edildi Halep . Bağımsızlığını kazanan ve hükümeti dahil olmak Bulgaristan'a döndü sonra 1878 yılında affedildi Doğu Rumeli bölge için Maliye Bakanı da dahil olmak üzere rolleri bir dizi alarak.

  İvan Evstratiev.jpg

  Valisi olarak Bulgaristan Ulusal Bankası o ülkenin önde gelen ekonomik kafasında biri olarak kabul oldu ve sonunda hükümetinde Maliye Bakanı olarak atandı 1.883 itibaren Vasil Radoslavov 1886 yılında. Bu rolü, ve Maliye Bakanı olarak sonraki büyü yılında takip eğiliminde korumacılık Bulgaristan'ın oldukça geri ekonomisini oluşturmak için. Ancak o politikalarına karşı çıktı Stefan Stambolov ülkenin Regents sırasında birinde, ve büyük ölçüde yanlısı üzerinde, 1887 yılında istifa etti Avusturya-Macaristan Stambolov duruşu.

  Siyasi hayatından bir mola sonra hükümetinde Maliye Bakanı olarak döndü Konstantin Stoilov , 1894 yılında üç yıl için düzenlenen bir pozisyon. 1901 yılında Sabranie (Meclis) Başkanı oldu ve aynı yıl Stoilov ölümünden sonra, Halk Partisi lideri seçildi.

  Metin Google Translate İle Çevrilmiştir

+ Yorum Gönder