+ Yorum Gönder
Biyografi ve Siyasetçilerin Hayatı Forumunda Nikola Mushanov Kimdir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Nikola Mushanov Kimdir
  Nikola Mushanov kimdir kısaca 2. Asel
  Bayan Üye

  Nikola Mushanov Hakkında Bilgi

  Nikola Stoykov Mushanov ( Bulgarca : ) (12 Nisan 1872, Dryanovo - 10 May 1951) was a Bulgar liberal olarak görev siyasetçi Başbakan Demokrat Parti ve lideri.


  Nikola Mushanov.jpg

  Hükümetler bir dizi bir bakan olarak bir kariyer sonra, Mushanov 12 Ekim 1931 tarihinde iktidara geldi. O bir son vermek başardı zaman onun en büyük politikası başarı 1932 yılında geldi savaş tazminatı Bulgaristan ödemek zorunda olduğunu. Buna rağmen, ekonominin kötü bir durumda kaldı, onun politikası ile çalışan amaçları iken Kemal Atatürk ile uzlaşma yolunda Türkiye'nin de üzgün Sağcı siyaset . Bunun yanı sıra, hükümet özellikle farklı hatlarda reforma tabi zorunda yaptığı başbakanlık sırasında düzenleyen Demokrat Birliği bölme ve hükümet ile, iç siyasi zorluklar damgasını vurdu. Sonuç olarak o bir devrildi askeri darbe 9 Mayıs tarihinde, militarist 1934 Zveno hareket.

  Sırasında İkinci Dünya Savaşı Mushanov bir destekçisi olarak bilinen Yahudiler karşı Holokost ve çalışmaları için staj oldu. Savaş Mushanov yeni ikna etmeye çalıştı sonra Bulgar Komünist Partisi yeniden kurmak için hükümetin demokrasi çabalarını boşa kanıtladı rağmen, ülkede.

  Metin Google Translate İle Çevrilmiştir

+ Yorum Gönder