+ Yorum Gönder
Biyografi ve Siyasetçilerin Hayatı Forumunda Robert Fico Kimdir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Robert Fico Kimdir
  Robert Fico kimdir kısaca 2. Ebru
  Devamlı Üye

  Robert Fico Kimdir Hayatı

  d1jn.jpg

  Fico Nitra güneybatı bölgesinde Topoľčany kasabasında 1964 yılında doğdu. Babası bir ayakkabı mağazasında çalışan bir forklift operatörü ve annesi oldu. İki kardeşi vardır.

  1982'de Bratislava Comenius Üniversitesi Hukuk Fakültesi, ne o zaman ne Çekoslovakya, juris doktor 1986 yılında mezun olarak. Dahil Daha sonra Bilimler Slovak Akademisi Devlet ve Hukuk Enstitüsü için çalıştı. 2002 yılında, kendisine doçent unvanı kazanç, onun yüksek lisans eğitimini tamamladı.

  Siyasi kariyeri

  Fico 1987 yılında yılında Çekoslovakya Komünist Partisi'ne katıldı. 1989 Kadife Devrim ve Çekoslovakya'da komünist rejimin çöküşünden sonra, Fico Demokratik Sol Partisi (SDL), Slovakya Komünist Partisi bir halefi katıldı. 1994 2000 Fico İnsan Hakları Avrupa Mahkemesi onun hukuk danışmanı olarak Slovakya Temsil ama 14 vaka ele Hangi tüm kayıp.

  1999 yılında, SDL desteği meclise girmek için gereken barajın altına düştü zaman, Fico Yön sol ve kurulan - Sosyal Demokrasi (SMER), MikulᚠCurinda en sağcı hükümetinin Reformlar eleştirirken popüler bir muhalefet politikacı oldu. Sonunda, SMER onun ana parti absorbe yoktu yeterince popüler oldu.

  2006 tarihi itibariyle devlet koalisyon tartışma

  2.006 SMER yılında seçimlerde oyların% 29.1 ile kazandı ve Vladimir Meciar'ın Halk Partisi ile bir koalisyon hükümeti kurulan - Demokratik Slovakya (HZDS) ve Ján Slota en Slovak Ulusal Partisi (SNS) Hareketi. Slota Roman karşıtı ve anti-Macaristan yorumlar, o "yere tanklar ve seviye Budapeşte almak" için tehdit Hangi sarhoş bir kamu konuşma da dahil olmak üzere [3] yapmak için bilinmektedir.

  Koalisyon için bir tepki PES katılmak için Smer başvurusunu askıya Avrupa Sosyalistler AB çapında Partisi (PES), geldi. ANCAK geç Şubat 2008'de PES şartlı tamamen SMER ve SNS hem sonra uygulama belirtilen Meclisi azınlık haklarına saygı kendilerini taahhüt mektubu imzaladı.

  Fico kamuya Slota sözleri ve konuşmaları mahkum olmamıştı ve Slovakya ve Macaristan arasında devlet düzeyinde ilişkiler bozulmuştu
  r. Iki ülkenin başbakanları arasında çeşitli toplantılar aniden iptal ve birkaç yaptım bu ilişkilerin çok az iyileşme sonuçlandı yer sürdü edildi.
  2010 seçimlerinde

  Ayrıca bkz: Slovak parlamento seçimleri, 2010 ve Fico Bakanlar Kurulu

  2010 seçimleri öncesinde, Fico partisi, ne Nispeten güçlü bir konumda Accor ding birkaç sandık başına yeniden seçilmek isteyen. ANCAK hemen seçim öncesinde bir siyasi skandala ülkenin 17 yıllık tarihinde en ağır biri olarak tanımlanan, patlak verdi.Kesinlikle benzeyen bir ses Fico faydası yoktu hangi su yüzüne bir ses kaydı iddia o birkaç milyon yükseltti 2002 seçim için kayıt dışı para avro yanı Smer seçim kampanyasının finansmanı için oluşturulacak bir "paralel mali yapı" çağrısında olarak. Slovak medya kaynakları: Böyle KOBİ gibi çok detaylı olarak kayıt ilgili haberleri taşınan, ANCAK Fico sahte olarak reddetti.

  Fico "Oraya gidip Sen alçaklar olduğu için bir şaplak vermek mi? Ne yapıyorsun duyulmamış. Her gün başbakan mastürbasyon vardır." Diyerek, kayıt hakkında çok medya kaynakları yayınlanan yoktu bilgi saldırıya Fico beri bu konuda sorgulanmış olan, KOBİ duyurdu. Daniel Lipsic [kim?] O "başsavcı ofisine kayıt teslim" olan basın söyledi. Seçimde, Fico en SMER 62 koltuklu, Meclis'te en büyük parti olarak kaldı. Ancak, onun koalisyon ortakları HZDS tamamen kapalı olması ile, kırıp edildi. Ona görevde kalmak için gerekli 14 sandalye givenName istekli bir ortak bulmak için açılamıyor, Fico istifa etti. O aşırı ekspresyona uğramış ve dar kaybından sonra kararlı bir muhalefet liderliğini arzusunu "seçim sonucu saygı" dedi.
  2012 seçim

  Ana madde: Slovak parlamento seçimleri 2012

  Hükümetin düşmesinden sonra onun Değişti mi, Fico en Smer-SD Çekoslovakya'nın dağılmasından koltuk mutlak çoğunluğu kazanmak için yana ilk parti olmanın iktidara döndü. Fico INITIALLY SDKU veya KDH ile bir ulusal birlik hükümeti kurmak için aranan, ama bu 1998 yılından bu yana Slovakya'da ilk tek parti hükümeti başarısız olunca hey kurulan.

+ Yorum Gönder