+ Yorum Gönder
Biyografi ve Siyasetçilerin Hayatı Forumunda Panagiotis Pikrammenos Kimdir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Panagiotis Pikrammenos Kimdir
  Panagiotis Pikrammenos kimdir kısaca 2. Asel
  Bayan Üye

  Panagiotis Pikrammenos Hakkında Bilgi

  Panagiotis Pikrammenos (Yunanca: ), (d. 26 Temmuz 1945, Atina), Yunanlı bir yargıç ve yapılan genel seçimlerden seçimlerinden sonra 16 Mayıs 2012 - 20 Haziran 2012 tarihleri arası Yunanistan geçici hükümetinin eski başbakanı.

  Panagiotis Pikrammenos.png

  Pikrammenos 1963 yılında Atina Alman Okulu ve 1968 yılında Atina 'Kapodistrian Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. Paris II Üniversitesi'nde lisansüstü çalışmalar yaptı ve 1976 yılında Devlet Konseyi raportörü olana kadar Atina ve Londra'da bir avukat olarak çalıştı. Konseyin saflarının üzerinden giderek yükselerek 2009 yılında Başkan olarak atandı. 2005 ila 2009 yılları arasında Hakimler Ulusal Okulu Genel Müdürü olarak görev yaptı. Yargıda yaptığı hizmetlere olarak, Adalet Bakanlığı'nda yasama komitelerinde bir dizi görev yaptı ve 1991 ila 1993 yılları arası Başbakan Konstantinos Mitsotakis'in adli konularda özel danışmanı oldu. 2009 yılında Yüce Divan Başkanı olarak atandıktan kısa bir süre sonra, bir patlayıcı aygıt polisin anarşist olduğuna inandığı bir grup tarafından Pikrammenos'un arabasına yerleştirilmiştir.

  Panagiotis Pikrammenos bir yargıç olarak önemli kararlar yayınlamıştır. 2003 yılında borcundan dolayı kişiyi hapsetmenin anayasaya aykırı olduğunu hükmetti. Ayrıca Akropolis Müzesi ve AEK (spor kulübü) ile ilgili davalarda karar verdi.

+ Yorum Gönder