+ Yorum Gönder
Biyografi ve Siyasetçilerin Hayatı Forumunda Benyamin Netanyahu kimdir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Feyruşah
  Devamlı Üye

  Benyamin Netanyahu kimdir








  Benyamin Netanyahu kimdir

  21 Ekim 1949 yılında dünyaya gelmiştir. Benyamin Netanyahu İsrail'in 9. başkanıydı ve Likud Partisi başkanı olarakta bilinmektedir.Ayrıca Yahudi dinine mensuptu.

  Netanyahu, 21 Ekim 1949, Tel Aviv) 9. İsrail başbakanı ve Likud Partisi başkanı. 21 Ekim 1949'da Tel Aviv'de Zila ve Benzion Netanyahu (gerçek adı Milkosky)'nun oğlu olarak doğdu. Netanyahular Litvanya Yahudileriyle akrabadır. Babası Yahudi tarihi profesörü, Hebrew Ansiklopedisi'nin ilk editörü ve Zeev Jabotinsky'in yardımcısıydı. Netanyahu'nun abisi Yonatan 1976'da Entebbe Operasyonu sırasında öldürüldü. Küçük kardeşi Iddo radyolog ve yazardır. Üç kardeş elit Sayeret Matkal keşif biriminde görev aldı. Netanyahu 14 yaşındayken ailesi ile birlikte Birleşik Devletler'e göç etti. Philadelphia'nın bir banliyösü olan; Pennsylvania, Cheltenham Township'e yerleştiler. Cheltenham lisesi'nde eğitim gördü. 18 Haziran 1996 - 6 Temmuz 1999 tarihleri arasında ilk defa Başbakanlığa seçilen Netanyahu 31 Mart 2009'da tekrar göreve geldi.







 2. AYFER
  Bayan Üye





  21 Ekim 1949 İsrail doğumlu Benyamin Netanyahu, Polonya asıllıdır. Babası tarih profesörüdür. Çocuklarının isimleri; Yair Netanyahu, Noa Netanyahu-Roth, Avner Netanyahu'dur.




+ Yorum Gönder