+ Yorum Gönder
Biyografi ve Siyasetçilerin Hayatı Forumunda Mehdi Eker kimdir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Feyruşah
  Devamlı Üye

  Mehdi Eker kimdir
  Mehdi Eker Kimdir..
  1 Ocak 1956 yılında Diyarbakır'da dünyaya geldi. Dr. Mehmet Mehdi Eker Siyasetçi, veteriner olarak bilinmektedir. Ayrıca Adalet ve Kalkınma Partisi'ndede görev yapmıştır.


  1 Ocak 1956'da Diyarbakır Bismil İlçesi'ne bağlı Tepe Köyü'nde doğdu. Ortaokul ve lise eğitimini Diyarbakır Merkez'de yatılı olarak okudu. 1976 yılında Ankara Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi'ni kazandı. 1977 yılında Tarım Bakanlığı'nda memur oldu. İngiltere'de Aberdeen Üniversitesi'nde Tarım Ekonomisi alanında master, Ankara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü'nde ise doktora yaptı. AKP kurulduktan kısa süre sonra memurluktan istifa ederek partide görev aldı. İki dönem üst üste Diyarbakır'dan milletvekili seçildi. 59 ve 60. Erdoğan Hükümetlerinde Tarım ve Köyişleri Bakanlığı görevinde bulundu. Halen bu görevini sürdüren ve iyi derecede İngilizce bilen Eker, evli ve 3 çocuk babasıdır. 2. AYFER
  Bayan Üye

  Eski Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı yapmış olan Mehdi Eker, 1 Ocak 1956 Diyarbakır, Bismil doğumludur. Eğitimini Ankara Üniversitesi'nde tamamlamıştır.
+ Yorum Gönder