+ Yorum Gönder
Biyografi ve Siyasetçilerin Hayatı Forumunda Necdet Ünüvar Kimdir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizliyara
  FoRuMaciL Security

  Necdet Ünüvar Kimdir
  Necdet Ünüvar Kısaca hayatı


  Necdet unuvar.jpg

  Necdet Ünüvar, 6 Haziran 1960'ta Adana Ceyhan'da doğdu. Babasının adı Halil, annesinin adı Müzeyyen'dir.

  Tıp Doktoru ve Öğretim Üyesi Prof. Dr.; Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirdi.

  İç Hastalıkları ile Endokrinoloji ve Metabolizma ihtisaslarını Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tamamladı.

  Doçent ve profesör oldu. Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Endokrinoloji ve Metabolizma Bilim Dalı Başkanlığı görevini yürüttü. 12.12.2002-08.05.2007 arasında Sağlık Bakanlığı Müsteşarlığı yaptı.

  23. ve 24. Dönemde Adana Milletvekili seçildi. 6 Araştırma Komisyonunda görev yaptı: 3'ünde Başkanlık (Uyuşturucu ve Madde Bağımlılığı, Bilişim ve İnternet, Sağlıkta Şiddet), 1 Başkanvekilliği (Kayıp Çocuklar), 2 Üyelik (Muhsin Yazıcıoğlu).


  2 İhtisas Komisyonunda görev aldı: 23. ve 24. Dönem Plan ve Bütçe Komisyonu üyeliği yaptı. 24. Dönemde de 31.01.2013 tarihinde Sağlık, Aile, Çalışma Ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanlığına seçildi. Ayrıca Türkiye-Azerbaycan Dostluk Grubu Başkanı olarak görevi devam etmektedir. Ünüvar’ın, Uyuşturucu ile Mücadele Koordinasyon Kurulu üyeliği de devam etmektedir.

  Evli ve 3 çocuk sahibi olan Ünüvar'ın "Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıklarında Tedavi"," "Her Dem Erdem" ve "Dijital Siyaset" adlı 3 kitabı bulunmakta ve ingilizce bilmektedir. 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Necdet Ünüvar bilindiği gibi türkiyenin tanınmış ve başarılı türk siyasetçilerden biridir. aslın da Necdet Ünüvar üniversite eğitimi olarak tıp eğitimi almıştır ve bundan da mezun olmuştur. son olarak Necdet Ünüvar bilindiği gibi adalet kalkınma partisin de yer almaktadır.
+ Yorum Gönder