+ Yorum Gönder
Biyografi ve Siyasetçilerin Hayatı Forumunda Necdet Özel - Kimdir Kısaca Hayatı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. DR.MATRİX
  Devamlı Üye

  Necdet Özel - Kimdir Kısaca Hayatı
  Korg. Necdet Özel Biyografisi

  Korgeneral Necdet Özel 1950 Yılında Ankarada Doğmuştur. 1969 Yılında Kara Harp Okulundan, 1970 Yılında Piyade Okulundan Mezun Olmuştur.
  necdetzel2.jpg

  1978 Yılına Kadar Kara Kuvvetleri Komutanlığına Bağlı Çeşitli Birliklerde Takım Ve Bölük Komutanlığı Yapan Korgeneral Özel, 1980 Yılında Kara Harp Akademisinden Mezun Olmuş, Ardından Kurmay Subay Olarak; Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanlığı Harekat Ve Eğitim Şube Plan Ve Harekat Subaylığı, Kara Kuvvetleri Genel Sekreterliği İşlem Ve Koordinasyon Şube Müdürlüğü, Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreterliğinde Proje Subaylığı, Kara Kuvvetleri Genel Sekreterliği, Kara Harp Okulu Kurmay Başkanlığı Ve 9uncu Piyade Tümen 17nci Piyade Alay Komutanlığı Görevlerini Yürütmüştür.
  1995 Yılında Tuğgeneralliğe Terfi Etmiştir. Tuğgeneral Rütbesi İle 172 nci Zırhlı Tugay Komutanlığı, Kara Kuvvetleri Eğitim Ve Doktrin Komutanlığı Eğitim Başkanlığı Ve Kara Kuvvetleri Komutanlığı İç Güvenlik Daire Başkanlığı Görevlerinde Bulunmuş, 1999 Yılında Tümgeneralliğe Terfi Etmiştir. Tümgeneral Rütbesi İle 39uncu Mekanize Piyade Tümen Komutanlığı Ve Kara Harp Akademisi Komutanlığı Görevlerini Yürütmüş, 2003 Yılında Korgeneralliğe Terfi Etmiştir. Korgeneral Rütbesi İle 7nci Kolordu Komutanlığı Ve Kara Kuvvetleri Eğitim Ve Doktrin Komutan Yardımcılığı Görevlerinde Bulunduktan Sonra, 30 Ağustos 2007 Tarihinden Geçerli Olarak Orgeneralliğe Terfi Etmiş Ve Ege Ordusu Komutanlığı Görevine Atanmıştır.
  Bayan Neriman Kamuran Özel ile evli olan Korgeneral Necdet Özelin bir çocuğu vardır. İngilizce Bilmektedir.
 2. Ömer
  Devamlı Üye

  Necdet Özel 1950 tarihinde Ankara da dünyaya gelmiştir. Türkiye nin yirmi sekizinci genel kurmay başkanıdır. Birçok üstün madalya almıştır.
+ Yorum Gönder