+ Yorum Gönder
Mobil Yazılım & Program & Oyun ve SMS ve Mesajlar Forumunda Hemşirelik haftası kutlama mesajları Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Hemşirelik haftası kutlama mesajları
  Kısaca hemşirelik haftası kutlama mesajları

  Arkadaşlar lütfen bana hemşirelik haftasını kutlama ile ilgili bir kaç tane mesaj örnekleri verir misiniz? 2. Ebru
  Devamlı Üye

  Hemşirelik Haftası Kutlama Mesajları

  Kutsal bir görev ifa eden hemşirelerimizin “12 Mayıs Hemşireler Günü” ve “12–18 Mayıs Hemşireler Haftası”nı içtenlikle kutluyoruz.

  Hemşirelik; güç çalışma şartlarını gerektiren, özveri, sabır, hoşgörü kavramlarını içinde bulunduran, insan sevgisiyle dolu, şefkatle, sabırla yapılan kutsal ve onurlu zor bir meslektir.

  Sağlık; zorunlu, vazgeçilmez ve hayatın her döneminde önemini koruyan temel ihtiyaçlarımızdandır.

  Bugün hemşireler Yönetimin haksız ve vicdansız baskıları altında eziliyorlar. İki yılı aşkın bir süredir sürekli nöbet tutan ve nöbet izni kullandırılmadan çalıştırılan hemşireler, üstelikte yeni açılan birimlerle iş yükü on kat arttırılmış şekilde çalıştırılmaktadır.

  Bu şartlarda çalışan hemşireler ,hasta sağlığı hizmetlerini yetiştiremeyerek mücadele etmekte, ederken de türlü sorunlarla karşı karşıya kalmaktadır. Bu yanlış uygulamadan dolayı hemşire arkadaşlarımız yoğun iş temposu altında fedakarca çalışırken, buna rağmen hak ettiğini alamadığı gibi birde hasta ve yakınları tarafından sözlü ve fiili saldırılara maruz kalmaktadırlar. Bu durum karşısında ne yapacağını bilemeyen sağlık çalışanlarının sağlıkları bozulmakta, hem de hasta sağlığı için yeteri kadar hizmet verememektedirler. Bu yoğun tempoya dayanamayan hemşirelerin sağlığı bozulmuş,bazılarıda ciddi sağlık sorunları ile karşı karşıya kalmış ve tedavi görmektedirler.Hatta kemoterapi tedavisi gören bazı arkadaşlarımıza pskolojik baskı, tehdit ler devam etmekte olup durumlarını Başhemşireye izah etmelerine rağmen muhatap alınmamakta ve istediğiniz yere şikayet edin,arkamda başhekim var size değil bana inanır,işine gelmeyen istifa etsin veya tayin isteyip gitsin diyerek tehdit etmektedir

  KESK'in hemşire arkadaşlarımızın mücadelesine destek vermekte onlar için çalışmaktadır.

  Tüm bunlara rağmen hemşirelerimizin gününü tüm içtenliğimizle kutluyoruz.

+ Yorum Gönder