Anketimiz: En İyi Mafia Filmi ?

Katılımcı sayısı
2. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
 • KvP ( Kurtlar Vadisi Pusu )

  1 50.00%
 • Scarface

  0 0%
 • The Godfather

  1 50.00%
 • Diğer ( Belirtiniz )

  0 0%
+ Yorum Gönder
Duyurular ve Sohbet - Muhabbet Forumunda En İyi Mafia Filmi ? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. BeLa_12
  Devamlı Üye

  En İyi Mafia Filmi ?
  Sizce En İyi Mafia Filmi Hangisi ?

  Kurtlar Vadisi Pusu  Kurtlar Vadisi, 15 Ocak 15 Ocak Gregorian takvimine göre yılın 15. günüdür. Sonraki sene için 350 gün var (Artık yıllarda 351).
  Tümünü okumak için linke tıklayınız.
  2003'te 2003 yılında meydana gelen olaylar, doğumlar ve ölümler.
  Tümünü okumak için linke tıklayınız.
  Show TV'de "Bu bir Show TV Türkiye'nin ikinci özel televizyonu. İlk özel televizyon ise Star TV'dir. Show TV'nin merkezi İstanbul'dadır ve Eksen Yayıncılık AŞ'ye aittir.
  Tümünü okumak için linke tıklayınız.
  mafya dizisidir." sloganıyla başlayan ve çok ilgi gören bir televizyon dizisidir. İlk olarak 4 sezon olmak üzere Mafya Kendi çıkarlarını korumak için her türlü yola başvuran, gizli ve hiyerarşik bir teşkilatlanmaya dayalı zorla para almak, kumar, kaçakçılık ve fuhuş gibi kanundışı işlerle uğraşan azılı gizli birlikler şebekesi.

  Fransızca'da gizli teşkilat manasına gelen mafia veya maffia kelimeleri Sicilya lehçesinde de aynı manayı ifade etmektedir. Mafya şeklinde de söylenen bu kelime, ortaçağ sonlarında kullanılmaya başladı. Ortaçağ sonlarında Müslüman ve İspanyol idarelerini devirmeye yönelik
  Tümünü okumak için linke tıklayınız.
  29 Aralık 29 Aralık Gregorian Takvimine göre yılın 363. günüdür. Sonraki sene için 2 (Artık yıllarda 3) gün var.
  Tümünü okumak için linke tıklayınız.

  2005 tarihine kadar toplam 97 bölümden oluşan ilk seri yayınlanmış ve diziye ara verilmiştir. Daha sonra Yine Pana Film ve Raci Şaşmaz'ın öncülüğünde; yönetmenliğini Serdar Akar'ın yaptığı Kurtlar Vadisi Irak filmi çekilmiş ve vizyona girmiştir. Film in hikayesi, gerçek bir olay olan; çuval olayı nın öcünün alınması üzerine kurulmuş ve yaklaşık 4.3 milyon biletlik gişe hasılatı yakalamıştır. Filmin elde ettiği başarıdan sonra Raci Şaşmaz ekibi tekrar toplayarak Show Tv. ekranlarında yayınlanmak üzere yeni bölümler için kolları sıvadı. Yeni adı Kurtlar Vadisi Terör olacak olan dizi daha fragmanları yayınlanmaya başladığı esnada artçı sarsıntıları beraberinde getirdi. Dizinin yayınlandığı günün esnasında büyük tartışmalar yaşandı. İkinci bölümünün de yayınlanması ve tartışmaları kesemedi ve dizinin üçüncü bölümünün yayınlanması dondoruldu. O günlerde patlak vermiş terör olayları ve önceki bölümlerde meydana gelen şiddet dolu sahnelere karşı duyulan tepkinin devam etmesi ve esnasında RTÜK'ün (Radyo ve Televizyon Üst Kurulu) devreye girmesiyle dizi üçüncü bölümü dahi yayınlanamadan kaldırıldı. Aslında kaldırılanın bir kelime ve senaryo olduğunu daha sonra öğrenilecekti. Pana Film gösterilen tepkiler neticesinde, senaryoyu değiştirerek önceki ilk versiyonuna paralel olarak, özetle derin devlet ve iş dünyası üzerine bir senaryo kurgulanmış ve sonuç olarak Kurtlar Vadisi Pusu serisi ortaya çıkmıştır. İzleyicilerden güzel tepkiler almış olan bu seri, halen yayın saatinde özetleri dahi dizinin yeni bölümünden sonra en çok izlenen ikinci program ünvanına sahip olması ve hatta iki seans olmak üzere özetlere reklam arası verilmesi dizinin halen sahip olduğu popüleriteyi göstermekte. Dizinin ikinci versiyonu olan Kurtlar Vadisi Pusu yayın hayatına üçüncü sezonuyla devam etmektedir.


  Scarface : Tony Montana
  THE GODFATHER 2. Hakim
  Devamlı Üye

  en iyi mafia filmi bana göre kurtlar vadisidir bu filmi hemen hemen herkes beğeniyor ve bir zaman izlenme rekorunu da kırmıştır önemli ödüllere de imza atan bir filmdir.
+ Yorum Gönder