+ Yorum Gönder
Duyurular ve Sohbet - Muhabbet Forumunda Toplumda evli sayısı azalırken, boşanma sayısında artış oluyor , siz bunu neye bağlıyorsunuz Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Forumacil
  Devamlı Üye

  Toplumda evli sayısı azalırken, boşanma sayısında artış oluyor , siz bunu neye bağlıyorsunuz
  Size göre Toplumda evli sayısı azalırken, boşanma sayısında artış oluyor , siz bunu neye bağlaya biliriz?  Hepimizin kendine göre dertleri vardır. Ama yaptıklarımız içinde en güç olanlardan birisi, bir eşten ayrılmaktır. Bunu en iyi şekilde yapmanın bir yolu var mıdır acaba?
  İster öfkeyle ister kayıtsızlıkla ister gösterişle ister sessiz biçimde yürütülsün, boşanma kesinlikle insan hayatının bir parçasıdır. Dünyanın her yerinde boşanmaya izin verilmektedir. Hemen hemen her yerde insanlar, boşanmayı esef edilecek ancak bazen gerekli bir olay olarak kabullenmektedir.
  İnsanlar niçin boşanırlar? Kırıcı kavgalar, duygusuzca harcanmış sözler, şakadan anlamamak, fazla televizyon seyretmek, karşısındakini dinlememek, sarhoşluk, cinsel bakımdan reddedilmek, erkeklerle kadınların bir evliliğe son vermek için öne sürdükleri nedenlerin birkaçıdır. Bu nedenler, evlenmeyi istemekteki nedenler kadar bol ve çeşitlidir. Ama dünyanın her yerinde insanların karı koca ilişkisine son vermelerine yol açan bazı ortak durumlar vardır.
  Aldatılmak, bu listenin başında gelmektedir. Özellikle kadın tarafından aldatılmanın bir evliliğe son vermek için öne sürülen en yaygın sebep olduğu saptanmıştır. Kısırlık ikinci sıradadır. Özellikle erkeğin uyguladığı şiddet üçüncü boşanma nedenidir. 2. SuskuN PrenS
  Devamlı Üye

  Toplumda evli sayısı azalırken, boşanma sayısında artış oluyor , siz bunu neye bağlıyorsunuz

  eskiden kadınlar erkeklere her anlamda mahkumdu boşanmak ayıptı,maddi olarak olanağı yoktu ve herşeye katlanmak zorundaydı.

  şimdi çok şükür kadınlar daha güçlü ve kendilerinn bir hayatı olduğunun, başkasının kahrını çekmek için dünyaya gelmediklerinin farkındalar.ayrıca maddi olanağın yanı sıra artık aileler de bilinçli ve kızlarının kötü yaşantısına göz yummuyorlar.

  tabi bir de erkekler tarafından bitirilen evlilikler var.o da artık tv internet gibi teknolojinin fazla gelişmesiyle erkekler açısından çeldirici unsurlar artış göstermiştir.
+ Yorum Gönder