+ Yorum Gönder
Her Telden Eğitim Konuları ve Soru Cevap Arşiv Forumunda Evlilik aşkı öldürür ile ilgili kompozisyon Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Evlilik aşkı öldürür ile ilgili kompozisyon
  arkadaşlar, evlilik aşkı öldürür derler çoğu insanda buna inanır ancak ben buna katılmıyorum. BU konuyla ilgili acil kompozisyon gerekli. şimdiden teşekkürler 2. AciLForum
  Moderators

  Evlilik aşkı öldürür ile ilgili kompozisyon


  “Evlilik aşkı öldürür mü?” gibi klişe ama her daim merak konusu olan soruya, pek çok evli insan “evet” yanıtını verir. Ama onlar, aslında, aşkın ölümünü evliliğin üzerine atan ve kendilerini suçsuz ilan edenlerdir.

  Aşkı öldüren, kadın ve erkeğin artık birbirlerine duygusal yatırım yapmamaları ve ilişkiye özen göstermemeleridir.

  Elbette aşkın o en yoğun yaşandığı, ayakların yerden kesildiği dönemlerden sonra evlilikte artık karşınızda idealdeki değil, gerçek bir insan vardır. Diş fırçalama biçimi, evdeki düzeni farklı gelebilir size. Bir miktar hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz, farklı alışkanlıklarını yadırgayabilirsiniz. Ama bu normal olandır. Onu her şeyi ile mükemmel görmek bir çeşit hastalıktır.

  “Birbirimiz için farklı ve özeliz”
  İşte evlilikte kabul edilmesi gereken ilk şey, iki ayrı insan olduğunuz gerçeğidir. “Garip ve farklı taraflarımızla, farklı renklerimiz ve zevklerimizle başka insanlarız” diyebilmektir önemli olan. Tabii bunu söylerken arkasından, “Ama biz birbirimiz için özeliz” de diyebilmektir.

  Bunu başaramayanlarda, eşlerden birinin diğerini ya da her ikisinin de birbirini değiştirme isteği ve çabası oluşur. Bu, karşı tarafın duygularını, iç dünyasını kırarak, onu eleştirerek, suçlayarak verilen bir uğraştır.

  Flört ederken birbirlerine hayranlıklarını dile getiren, başarılarını onaylayan çiftler, evlendikten sonra, “O benim gibi olsun, benim gibi düşünüp, hissetsin” demeye başlarlar.

  Aşk paylaşım ister
  İşte bu noktada evlilik için tehlike çanları çalmaya başlar. Çünkü zorla değiştirilmek istenen kişi, direnç gösterir, o direndikçe çatışmalar başlar. Çatışmaların yoğunlaştığı evliliklerde, eşlerin birbirlerinden uzaklaşması, aşkın ölmesi kaçınılmazdır. Oysa aşk, paylaşım ve çatışmasız ortam ister.

  Evlilikte duyguların canlılığını yitirmesinde, çiftlerin nikah masasında attıkları imza sonucu artık birbirlerine sonsuza dek sahip oldukları inancı ve kaybetme korkusu yaşamama durumunun da büyük payı vardır.

  Oysa kaybetme korkusu, ilişkiyi canlı tutar, monotonlaşmamasını sağlar.

  Sevdiğinizi söyleyin
  Sevgi ve aşk da emek ve çaba gerektirir. “Nasılsa artık o benim kocam/karım, sevdiğimi söylememe gerek yok” diye düşünmemelisiniz.

  Kuşkusuz hiç kimse bir gün boşanmak için evlenmez. Ama “Bu adam/kadın benim her halimi çeker, çünkü bana çok aşık” diye pervasızca davranmamalısınız. Aranızdaki romansı koruyabilirseniz, gerçek sevgi, asıl, evlilikte birbirinizi iyice tanıdıktan ve birbirinize alıştıktan sonra başlar.

  İlgili yazılar

  Mutlu evliliğin sırları Mutlu bir evliliğin temelinde iletişime özen göstermek yatar. Peki bunu nasıl yapacağız?

  Evliliğe 'retro' tavsiyeler Eski moda bulduğumuz anneannemizin öğütleri aslında sağlıklı bir ilişki için en gerçek tavsiyeler.

  Evliliği mahveden cümleler Bu ifadeler mutlu birlikteliğin büyüsünü bozma gücüne sahipler; asla sarf etmeyin!

  Evlilik terapisi işe yarıyor Eşinizle iletişim sorunları yaşıyorsanız, evliliğinizin sallantıda olduğunu hissediyorsanız evlilik terapisi işe yarayabilir.

  Evliliğin acı gerçekleri Evlilikle ilgili size bunlardan bahseden olmuş muydu?

  İlişki yürütme stratejileri İlişki iki kişilik danstır. Bu dans hiç bitmesin istiyorsanız ilişki yürütme stratejilerini dikkate alın!

+ Yorum Gönder


evlilik ile ilgili kompozisyon,  evlilik hakkında kompozisyon