+ Yorum Gönder
Her Telden Eğitim Konuları ve Soru Cevap Arşiv Forumunda 2004 Yılında türkiyeye gelen yerli ve yabancı turist sayılarının olduğu sütun grafiği oluşturun Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  2004 Yılında türkiyeye gelen yerli ve yabancı turist sayılarının olduğu sütun grafiği oluşturun
  Aradiği mı bulamadım şu:

  konusu:

  "2004 yılında türkiyeye gelen yerli ve yabancı turist sayılarının olduğu sütun grafiği oluşturun " diye bir yazı 2. AciLForum
  Moderators

  Yıllardır, Turizm Bakanlığı, T.C.Merkez Bankası ve TÜİK’in işbirliğinde, yurdumuzu ziyaret eden yerli ve yabancı ziyaretçilere, çıkış kapılarında anket uygulanır ve onların beyanlarına göre hesaplanan kişisel turizm gelirleri, ziyaretçi sayısı ile çarpılıp toplam turizm geliri bulunur. Bu gelir toplamı da haliyle, turist sayısına bölününce ortalama turist başına gelir verisine ulaşılır. Bu, yabancı turistler için ayrı, yurtdışında yerleşik vatandaşlarımız için ayrı yapılır. Bu rakamlar ayrıca alınıp ödemeler dengesine de “turizm geliri” olarak yazılır.

  Buradan çıkan rakamlara inanmak gerekirse, Türkiye’ye her yıl gelen turist sayısı hızla artıyor ama ortalama turist harcaması azalıyor.


  Yani Türkiye, yıldan yıla turizmini ucuza satıyor.

  2004 yılında türkiyeye gelen yerli ve yabancı turist.jpg
+ Yorum Gönder


2005 2012 de türkiyeye gelen turist sayısı çizgi grafik,  2009 ve 2012 arasında marmara bölgesine gelen tristsayısı,  türkiye istatistik kurumu çizgi ve sütun grafikleri